Ново пребарување

Држава

Турција

Област

Аланија

Ресорт

Карабурн

Аеродром

90 км до аеродром во Анталија

Сместување

Сместување на миленици

Не е дозволено

Соби за лица со посебни потреби

5 стандард соби

Соседни соби

нема

Соби за пушачи

Пушењето не е дозволено во собите

Плажа

Лежалки

Бесплатно

Крпи за плажа

Бесплатно

Душеци на лежалките

Бесплатно

Чадори

Бесплатно

Плажа

Песочна со ситни камчиња

Должина на плажата

250 m

Влез во море

Ситни камчиња

Инфоструктура

Амфитеатер

Достапен

Лекар

Се наплаќа

Менувачница

Достапно

Бербер

Се наплаќа

Перална

Се наплаќа

Салон за убавина

Се наплаќа

Продавници

Достапни

Хотелот ги прифаќа

Master Card, Visa

Паркинг

Бесплатно

Компјутерски игри

Се наплаќа

Интернет кафе

Се наплаќа

Wi-Fi

Бесплатно

Детали

Wi-Fi во лоби бесплатно 128 KB. Лекар по потреба  10.00-17.30.

Услуги за деца

Детски кревет

Бесплатно

Детско столче за ресторани

Достапен

Игротека

Достапен

Мини клуб

Достапен

Базен

Достапен

Шишенца со цуцли

Нема

Изнајмување на бебечки колички

Нема

Дадилки

Нема

Детали

Отвори базен. Мини-клуб за деца на возраст од 4 до 12 години, работно време од 10: 00 -12: 00 и од 14: 00-17: 00.

Конференциска сала

Конференциска сала

Се наплаќа

Соби

2

Базени

Внатрешен базен

Достапен

Отворен базен

Достапен

Водни тобогани

Достапни

Детали за тобоганите

Надворешен базен (без загревање), на површина од  ​​1200 sq.m. внатрешен базен  (без загревање), со површина  380 sq.m. Базен отворен од  07: 00-18: 00.ч 3 тобогани со работно време од 10: 00-12: 00 ч,  и  од  14: 00-17: 00.ч

СПА

Амам (турска бања)

Бесплатно

Сауна

Се наплаќа

Масажа

Се наплаќа

Спорт и рекреација

Кошарка

Бесплатно

Билијард

Се наплаќа

Куглање

Се наплаќа

Мини футбал

Бесплатно

Теретана

Бесплатно

Тенис

Бесплатно

Пинг понг

Бесплатно

Одбојка на плажа

Бесплатно

Одбојка

Бесплатно

Водени спортови

Се наплаќа

Детали

1 тениско игралиште со тврда површина: осветлување – се наплаќа, изнајмување  рекети  и топки - бесплатно, без тренер. Гостите на возраст под 16 години можат да ја  посетат салата само кога се придружувани  од  возрасен.

Ала карт ресторани /шведска маса:

Турски , Азиски, Мексички и рибен ресторан. 
Работно време од  19: 00 -21: 00. Потребна е резервација. 
Можно еднаш бесплатна посета  во текот на едноденелниот престој.

Бар:

Лоби бар  од             10: 00-24: 00. 
Снек бар  од              12: 00-14: 00. 
Поинт бар од             10: 00-02: 00. 
Бар на базен од         10: 00-24: 00. 
Чардак бар  од           12: 00-24: 00. 
Вуд бар  од                10: 00-18: 00. 
бар на плажа  од       10: 00-17: 30. 
Театерт  на  плажа    21: 00-22: 00. 
Диско бар од              23: 00-02: 00.

Диетална исхрана:

Бесплатно

Распоред на работно време за оброци:

Појадок од 07: 00-10: 00, касен појадок од 10: 00-10: 30, време за ручек од 12: 30-14: 30,вечера од 19: 00-21: 00, касна вечера од  21: 30-07: 00. Во текот на денот достапни се снек барови за закуски.

Концепт:

UAI( ултра се вклучено)

Вегетаријанска храна:

Бесплатно

Детали:

Концептот се вклучено на располагање од 10:00 to 02:00, вклучувајќи алкохолни пијалоци. Cе наплаќа: свежо цадени сокови и увозни пијалоци.
Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.