Ново пребарување

ЛОКАЦИЈА

Хотелот е лоциран во Окучалар, на 33 км од Аланија и 90 км од аеродромот на Анталија. Хотели во близина: Кирман Ариканда Делукс, Силајф Букет.

ИНФОРМАЦИИ ЗА ХОТЕЛОТ

Хотелот е лоциран во истата област како другиот Кирман хотел, Ариканда Делукс. Отворен е во 2007, а последната реновација беше спроведена во 2014. Има 4 лифтови и 5 ката, а зградата е распространета на територија од 10.000 м2. Хотелот сместува и лица со попреченост.

Се прифаќаат Виза, Мастеркард и Еурокард картички.

ПЛАЖА

Приватна песочна плажа со камчиња пред самиот хотел. Должината на плажата е 200 метри и се користи заеднички со Кирман Ариканда. Лежалките, чадорите, душеците и крпите за на плажа се бесплатни. Располага и со простории за пресоблекување и туш кабини, а барот на плажа служи безалкохолни пијалоци од 10:00 до 16:00 часот.

ИНФРАСТРУКТУРА

 • Баџен на отворено, од 1.200 м2, со 3 тобогани.
 • 380 м2 базен на затворено (работи во зима).
 • Главен ресторан со покриен дел за 400 луѓе, и отворен дел за 100 луѓе.
 • 3 а ла карт ресторани: Медитерански, Отомански и Азиски ресторан (со резервација и доплата).
 • 8 барови.
 • Тениски терен со цврста површина.
 • Конференциска сала: 150 м2, за 120 луѓе.

СОБИ

Хотелот располага со 290 соби, со поглед на море, базен, планина или градини.
Собите располагаат со централна климатизација (во зависност од временските услови), мини бар (полн на пристигнување, потоа се дополнува само со вода), сателитска ЛЦД ТВ, музички канал, директен телефон, бесплатен ви-фи до 128 килобајти, бања, фен, електричен сеф (со доплата), балкон, кревет на расклопување (на барање).

УСЛУГИ
Спорт и забава

Бесплатно:

 • Тематски вечери (Турски, Италијански, Мексикански)
 • Музика во живо
 • Турска бања, сауна
 • Диско (во одредени денови)
 • ТВ корнер, амфитеатар
 • Спортски салон
 • Пикадо, пинг понг
 • Тениски терен (попладне)
 • Кошарка, одбојка на плажа
 • Мини фудбал
 • Аеробик, степ, зумба, водна гимнастика

Со доплата:

 • Масажи
 • Салон за убавина, фризер
 • Интернет кафе
 • Компјутерски игри, Playstation
 • Билијард
 • Куглање (во Кирман Ариканда)
 • Тениски терен, осветлување и реквизити
 • Сите типови на водни спортови

Останати услуги

 • Менувачница
 • Медицински услуги
 • Ви-Фи (бесплатно, до 128 кб, низ целиот хотел)
 • Перална, хемиско чистење
 • Шопинг центар, фотограф
 • Изнајмување на автомобили

КОНЦЕПТ:

UAI - Ultra all inclusive.
Концептот вклучува: Појадок, попладневна ужина, ручек и вечера, доцна вечера, ѓозлеме, колачи во одредени часови, свежо цедени сокови за време на доручек, ноќна супа, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10 наутро до 02 часот по полноќ.
Одредени увозни пијалоци и коктели, спакуван сладолед, храна и пијалоци во кафе “Паб” од 02 часот по полноќ до 08 часот наутро, собна услуга од полноќ до 6 часот наутро се наплаќаат.
Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.