Ново пребарување

Држава:

Турција

Регион:

Аланија

Област:

Окучалар

Аеродром:

90 км

Услови за сместување

Домашни миленици:

Не е дозволено.

Соби за лица со инвалидитет:

4 стандардни соби.

Споени соби:

Не се достапни.

Соби за пушачи:

Пушењето во соба е забрането.

Плажа

Крпи:

Бесплатни.

Лежалки:

Бесплатни.

Душеци:

Бесплатни.

Чадори:

Бесплатни.

Плажа:

Приватна плажа со песок и камчиња.

Должина:

75 метри.

Влез во море:

Песок и камчиња.

Детали:

Промена на крпа за на плажа -1 $.

Забава

Дискотека:

Бесплатно.

Вечерни програми:

Забавни изведби.

Дневни активности:

Спортски и забавни активности.

Детали:

Анимациониот тим се состои од 15 луѓе.

Инфраструктура

Амфитеатар:

Достапен.

Доктор:

Со доплата.

Менувачница:

Достапна.

Бербер:

Со доплата.

Перална:

Со доплата.

Продавници:

Достапни.

Кредитни картички:

Мастер кард / Виза.

Интернет корнер:

Со доплата.

Интернет:

Бесплатен.

Детали:

Доктор по потреба, на барање. Интернетот е бесплатен во лоби.

Поволности за деца

Детско креветче:

Бесплатно.

Детски столчиња во ресторан:

Достапни.

Игралиште:

Достапно.

Мини клуб:

Достапен.

Базен:

Достапен.

Шишенца:

Не се достапни.

Изнајмување бебешка количка:

Не е достапно.

Дадилка:

Не е достапна.

Дополнително:

Игралиште.
Базени на отворено и затворено. 
Мини клуб за деца од 3 до 12 години, со работно време од 10:00 до 17:00 часот.

Базени

Базен на затворено:

Достапен.

Базен на отворено:

Достапен.

Тобогани:

Достапни.

Информации за базените и тобоганите:

1 базен на отворено (без греење) со 400 м2. 
1 базен на затворено (без греење, со 80 м2).
Работно време на базените од 08:00 до 19:00. 
2 тобогани, со работно време од 10:00 до 17:00.

Спа центар

Амам:

Бесплатно.

Сауна:

Бесплатно.

Масажи:

Со доплата.

Спорт

Кошарка:

Бесплатно.

Билијард:

Со доплата.

Мини фудбал:

Бесплатно.

Теретана:

Бесплатно.

Тенис:

Бесплатно.

Пинг понг:

Бесплатно.

Одбојка на плажа:

Бесплатно.

Водни спортови:

Со доплата.

А ла карт ресторани:

Турски редторан, Рибен ресторан. Работно време од 19:30 до 21:30 часот. 
1 бесплатна посета неделно во еден од рестораните, со претходна резервација.

Барови:

Лоби бар 10:00-24:00. 
Снек бар 11:00-17:00. 
Бар на базен 10:00-24:00. 
Диско бар 24:00-02:00.

Оброци во главниот ресторан:

Појадок 07:00-10:00, доцен појадок 10:00-10:30, ручек 12:30-14:30, вечера 19:00-21:00, доцна вечера (супа) 23:00-00:00. Не е достапно детско мени. Преку ден, достапна е ужина во снек бар.

Концепт:

Ultra All Inclusive

Детали:

Концептот функционира од 10:00 до 02:00 часот, и вклучува локални и одредени увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед (од 10/06 до 30/09). Со доплата: свежо цедени сокови, одредени увозни пијалоци, Турско кафе, флаширани пијалоци.


Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.