Ново пребарување

Држава

Турција

Регион

Анталија

Населба

Окулар

Од аеродром

90 km

Од најблиска населба

1 km


Плажа

Пешкири

Бесплатно

Лежалки

Бесплатно

Душек

Бесплатно

Дрвена платформа

Дрвена платформа 500 sq.m. (отворена во зависност од временските услови од 10/05 до 01/10)

Чадори

Бесплатно

Плажа

Песок и ситен камен

Должина

150 m

Влез во море

Песок и камен

Забава       

Диско

Бесплатно

Вечени програми

Да

Дневни програми

Да

Коментар

Анимациски тим од 10 лица

Храна и пијалаци

A la carte/buffet ресторани

Far Eastern ресторан. Italian ресторан. Seafood ресторан.
Работни часови 19:00-21:00. – Со доплата и претходна резервација.
Рестораните се отворени од 10 Мај до Октомври (во зависност од временските услови).

Барови

Lobby bar: работни часови 10:00-23:30.
Pool bar: работни часови 10:00-00:00 (1/5 до 15/10).
Beach bar: работни часови 10:00-18:00 (1/5 до 15/10).
Snack bar: работни часови 12:30-15:30, лесна ужина, пијалаци (1/5 до 15/10).
Amfi Bar: работни часови 11:00-18:00 (1/5 до 15/10).
Game Bar: 24/7.
Disco bar: работни часови 24:00-02:00.

Диетално мени

Бесплатно

Работни часови на главниот ресторан

Појадок 07:00-10:00, доцен појадок 10:00-10:30, ручек 12:30-14:00, вечера 19:00-21:00, вечерна ужина 23:30-00:30.
Ужина во Snack Restaurant 12:30 - 15:30, чај / кафе / слатки во Amfi Bar 15:00 - 17:00.

Концепт

UAI

Веганска храна

Бесплатно

Коментар

Системот Ultra All Inclusive деноноќно, вклучува безалкохолни и алкохолни пијалоци од локално производство, некои странски пијалоци, сладолед.

Со доплата: некои увезени пијалоци и свежо цедени сокови.

Инфраструктура

Амфитеатар

Да

Доктор

Со доплата

Менувачница

Да

Салон за убавина

Со доплата

Услуга за перење алишта

Со доплата

Маркет

Да

Платежни картички

MasterCard, Visa

Паркинг

Да

Изнајмување на автомобили

Со доплата

Компјутерски игри

Со доплата

WiFi

Бесплатно

Коментар

Доктор (деноноќно) – со доплата
Интернет со поголема брзина - 1 евро од ден.

Услуга за деца    

Кревет

Бесплатно

Стол во ресторан за бебе

Да

Игрална

Да

Детски клуб

Да

Базен

Да

Занимална

Бесплатно

Кличка за бебе

Бесплатно

Дадлика

Со доплата

Коментар

Внатрешен базен 25 sq.m.
Надворешен базен 200 sq.m.
Детски клуб за деца од 4 до 12, работни часови10:00-12:30/14:30-17:00.
Грижа за деца (на барање и со доплата –околу 20 евра од саат).
Мини забавен парк (бесплатно).
Изнајмување на колички за бебиња - бројот е ограничен (за депозит)
Блендер, микробранова печка и грејач за детска храна – во главниот ресторан.

Базени

Внатрешен

Да

Надворешен

Да

Тобогани

Да

Коментар

2 надворешни базени (незатоплен).
1 внатрешен базен (затоплен за време на зимска сезона), површина  250 sq.m.
4 тобогани за возрасни и 2 за деца, работни часови 10:00-12:00 / 14:00-17:00.

СПА

СПА центар

Со доплата

Амам

Бесплатно

Сауна

Бесплатно

Масажа

Со доплата

Спорт                  

Кошарка

Бесплатно

Билјард

Со доплата

Куглање

Со доплата

Мини фудбал

Бесплатно

Мини голф

Бесплатно

Сала за гимнастика

Бесплатно

Тенис

Бесплатно

Маса за тенис

Бесплатно

Одбојка на плажа

Бесплатно

Водени спортови

Со доплата

Коментар

1 тениски игралишта со тврда подлога: осветлување со доплата (15 евра/од саат), изнајмување на рекети и топки за тенис – со доплата.
Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.