Ново пребарување

Датум на отворање: Мај 2006

Категорија: 5*

Концепт: Ultra All Inclusive

Од аеродром: 75 км (60 мин)

БАЗЕНИ ЗА ДЕЦА

8 надворешни детски базени и 1 внатрешен детски базен. Има вкупно 15 тобогани за деца. Аквапаркот се отвора од 01.05 до 15.10 (во зависност од временските услови).

БАЗЕНИ ЗА ВОЗРАСНИ

10 надворешни  и 1 внатрешен базен за возрасни, 4 jacuzzi, 12 тобогани за возрасни. Аквапаркот се отвора од 01.05 до 15.10 (во зависност од временските услови). Денски активности, Специјални ноќни програми (во амфитеатар, Музика во живо, Диско.

СПОРТСКИ АКТИВНОСТИ

9 тениски игралишта, Table Tennis, Кану на специјални и меѓународни турнири, Маратон 11км-35км-80км , Одбојка, Футбал.

УСЛУГИ

Бесплатни услуги: Чак, кафе, микро (мини клуб), блендер (мини клуб), дневни и ноќни програми за анимација, мини клуб (4-12 год.), аквапарк, чадори, лежалки, душеци, пешкири, интернет, мини диско, креветче за бебе, столче за бебе, table tennis ,boccia, аеробик, пикадо, шах, одбојка, футбал, јога, турско кафе, библиотека, кино, диско, фитнес центар (за лица +16 год), амам, сауна, турска бања.

Услуги кои се наплаќаат: Тениско игралиште опрема за тенис, премиум алкохолни пијалоци, VSOP, приватни странски и домашни вина, си те алкохолни и без-алкохолни пијалоци во шишиња, A’la Carte Ресторани, 24 часа услуга во соба, сладолед, спортови на вода (падобран, банана, jet ski, сурфање, итн.), СПА центар, масажа, центар за убавина, третмани за лице, фризерс, хокеј, play station, интернет кафе.

Главен ресторан: Sultan Restaurant

Појадок: 07:00 - 10:00

Доцен појадок 10:00 - 11:00

Ручек 12:30 - 14:00

Вечера 19:00 - 21:00

A’la Carte 19:00 - 21:30

A’la Carte Ресторани (со доплата)

Рибен Ресторан: 19:00 - 21:30

Турски Ресторан: 19:00 - 21:30        

Мексикански Ресторан: 19:00 - 21:30

***Гостите кои престојуваат најмалку 7 дена можат да ги употребуваат A’ la Carte рестораните (еднаш бесплатно, со резервација).

БАР

Аква Бар: 12:00 - 18:00 

Алпело Бар: 16:00 - 00:00

Пиано Бар: 10:00 - 00:00

Диско Бар: 23:00 - 02:00

Фламинго Бар (базен): 24 часа

Сервис Бар (ресторан): 09:30 - 00:00

Тропикано Бар (закуски): 10:00 - 18:00

Витамин Бар: 10:00 - 18:00
Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.