Ново пребарување

Држава:

Tурција

Регион:

Сиде

Ресорт:

Сиде

Aеродром:

55 км

   

Сместувачки услови

Сместување со животни:

Нe

Соби за лица со посебни потреби:

4 соби во главна зграда

Соседни соби:

Не

Соби за непушачи:

Забрането пушење во собите

Плажа

Пешкири

Бесплатно

Лежалка за сонце:

Бесплатно

Душеци:

Бесплатно

Прелаз, понтонски:

1 дрвен прелаз

Чадори:

Бесплатно

Плажа:

Сопствена плажа

Должина:

200 м

Влез во море:

Песок

Забава

Диско:

Бесплатно

Вечерна забава:

Достапно

Дневна забава:

Достапно

Детали:

Анимациски тим од 15 особи, руски анимираат.

Инфраструктура

Aмфитатар:

Достапно

Лекар:

Со наплата

Менувачница:

Достапно

Берберница:

Со наплата

Перална:

Со наплата

Салон за убавина:

Со наплата

Продавници:

Достапно

Хотелот прифаќа кредитни картици:

Master Card, Visa

Паркинг:

Бесплатно

Рента кар:

Со наплата

Wi-Fi:

Бесплатно

Услуги за деца

Детски кревет:

Бесплатно

Детски столици во ресторант:

Достапно

Игротека:

Достапно

Mини клуб:

Достапно

Бзазен:

Достапно

Мини ЗОО :

Бесплатно

Услуги за цхување на деца:

Не

Изнајмување на детска колица:

Со наплата

Гувернанта:

Не

Детали:

Детски клуб од 4-11 год, отворен од  (10: 00-12: 30) - (14: 30-17: 30) - (21: 00-22: 30). 
Изнајмување на детска колица од 50 УСД  до 100 УСД за една недела..

Базен

Внатрежен базен:

Достапно

Oтворен базен:

Достапно

Тобогани:

Достапно

Детали за базен и тобогани:

3 отворени базени, не се затоплени, 1 внатрешен базен се затоплува во април и октомври.3 тобогани за деца работа од 10: 00-12: 00/14: 00-16: 00.

СПА

Хамам:

Бесплатно

Џакузи:

Бесплатно

Сауна:

Бесплатно

Maсажа:

Со наплата

Детали:

Во Сентидо Туран СПАсе релаксирате максимално, со сауна, хамам, џакузи и масажи. Сите масажи во Хамамот и СПА се наплатуваат.

Спорт

Кошарка:

Бесплатно

Изнајмување на велосипед:

Со наплата

Билијард:

Со наплата

Куглање:

Со наплата

Mини фудбал:

Бесплатно

Теретана:

Бесплатно

Teнис:

Бесплатно

Пинг-понг:

Бесплатно

Одбојка на плажа:

Бесплатно

Водени спортови:

Со наплата

Детали:

1 тениско игралиште со тврда подлога , бесплатно.За опрема се наплатува 10 еур од час.

A la carte ресторанти/бифе:

Bellone Bellone: рибен ресторант​
Tourquise: Oтомански ресторант 
Ristorante Vittorio: Италијански ресторант. 
Отворени од 19:00 - 21:30, со резервација, 1 пат бесплатно, во еден од нив во една недела.

Бар:

Ирски паб: 10:00 - 00:00 
Лоби бар: 10:00 - 00:00 
Базен бар : 10:00 - 00:00 
Син бар 21:00 - 00:00 
Плажа бар: 10:00 - 18: 00 
Диско бар : 23:00 - 02:00 
Слаткара: 10: 30-18: 00/23: 00-07: 00. 
Гарден бар: 10:00 - 18:00 
Кафе турско: 11:00 - 23:00

Детско мени:

Бесплатно

Диетно мени:

Бесплатно

Распоред на оброци во главен ресторант:

Појадок 07:00 - 10:30, Ручек 12:30 - 14:00 
Вечера  19:00 - 21:30 
Закуските се достапни во снек бар: 12:00 - 16:00

Концепт:

All Inclusive

Вегетаријанска храна:

Бесплатно

Детали:

Концептот "all inclusive" од 10:00 to 00:30, вклучува пијалоци од локален карактер. 
Кафе во слаткара достапно и навечер.

...

Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.