Ново пребарување

Држава:

Турција

Регион:

Белек

Област:

Богазкент

Аеродром:

40 км

Услови за сместување

Домашни миленици:

Не е дозволено.

Соби за лица со инвалидитет:

3 стандардни соби.

Споени соби:

Не се достапни.

Соби за пушачи:

Пушењето во соба е забрането.

Плажа

Крпи:

Бесплатни.

Лежалки:

Бесплатни.

Платформа:

Нема.

Чадори:

Бесплатни.

Плажа:

Приватна плажа со песок и камчиња.

Влез во море:

Песок и камчиња.

Детали:

Плажата во зимски период работи во согласност со временските услови.

Забава

Дискотека:

Бесплатно.

Вечерни програми:

Достапни.

Дневни активности:

Спортски активности и релксација на плажа и базен.

Детали:

Анимациите се достапни од 1 Мај. Во зимска сезона има тивка анимација.

Инфраструктура

Амфитеатар:

Достапен.

Кино:

Бесплатно.

Доктор:

Со доплата.

Перална:

Со доплата.

Салон за убавина:

Со доплата.

Продавници:

Достапни.

Кредитни картички:

Мастер кард / Виза.

Паркинг:

Бесплатен.

Изнајмување на автомобили:

Со доплата.

Интернет:

Бесплатен.

Детали:

Интернетот е бесплатен и во соба (за брз интернет се доплаќа).
Докторот е достапен на барање.
Лунапарк: 6 тобогани (1 час бесплатно на ден), со работа од средината на Мај до средината на Октомври.

Услови за деца

Детско креветче:

Бесплатно.

Детски столчиња во ресторан:

Достапни.

Игралиште:

Достапно.

Мини клуб:

Достапен.

Базен:

Достапен.

Изнајмување бебешки колички:

Со доплата.

Дадилка:

Со доплата.

Детали:

1 надворешен детски базен (не работи во зимска сезона).
1 внатрешен детски базен (детски оддел кај базенот за возрасни, со длабочина од 40 цм).
Бебиситер за околу 15 еур на час.
Мини клуб за деца од 5 до 12 години, со работно време од 10:00-12:30 и од 14:00-17:00. 
Може да користите блендер и притоплувач во главниот ресторан.
Достапни се бебешки креветчиња. 
Игралиште на отворено. 
Изнајмување на бебешки колички за околу 10 еур на ден.
Мини диско. 
Лунапарк: 6 реквизити (1 час на ден), работи од срединана Мај до средина на Октомври.
Аквапарк (зависи од временските услови).

Базени

Греен базен:

Достапен.

Внатрешен базен:

Достапен.

Базен на отворено:

Достапен.

Тобогани:

Достапни.

Информации за базените и тобоганите:

2 базени на отворено со свежа вода, со област од 900 м2, и 223 м2, без греење.
1 базен на затворено со свежа вода од 120 м2 (длабочина 140 цм), со работно време 07:00-19:00, загреан од 1 Ноември до 31 Март.
5 тобогани за возрасни, 3 за деца, со работно време од 10:00-12:00 и 14:00-16:00. 

Спа центар

Амам:

Бесплатно.

Сауна:

Бесплатно.

Масажи:

Со доплата.

Спорт

Кошарка:

Бесплатно.

Билијард:

Со доплата.

Куглање:

Со доплата.

Нуркање:

Со доплата.

Мини фудбал:

Бесплатно.

Теретана:

Бесплатно.

Тенис:

Бесплатно.

Пинг понг:

Бесплатно.

Одбојка на плажа:

Бесплатно.

Водни спортови:

Со доплата.

Детали:

1 тениско игралиште со цврста површина, рекети и топчиња бесплатно, осветлување со доплата.
Водните спортови не се достапни во зимска сезона.

А ла карт ресторани:

"Pomodoro" – Италијанска кујна од 19:00-21:00, со претходна резервација.
"Terra" – интернационален ресторан од 19:00-21:00, со претходна резервација. 
Рестораните се отворени 6 дена во неделата (во зима 3 пати во неделата).
За влез во рестораните постои дрес код.  
Можна е една бесплатна посета посета во неделата.

Барови:

Лоби бар 07:00-23:00. 
Сплеш бар на базен 10:00-16:00. 
Вејвс бар на базен 10:00-00:00. 
Дримс бар (покрај базен) 10:00-19:00. 
Ноќен клуб 23:00-02:00. 
Лемон бар 18:00-07:00.

Детско мени:

Бесплатно.

Диетално мени:

Бесплатно.

Оброци во главниот ресторан:

Главен ресторан: појадок 07:00-10:00, доцен појадок 10:00-11:00, ручек 12:30-14:30, вечера 18:30-21:00, доцна вечера 23:00-00:00. 
Слаткарница: чај/благо 16:00-17:00. 
Во ресторанот постои дрес код.

Концепт:

All Inclusive, Ultra All Inclusive

Детали:

Концептот Ultra All Inclusive функционира постојано од 1 Април до 31 Октомври и вклучува алкохолни локални пијалоци (пиво, џин, водка, вино) и некои увозни пијалоци. Со доплата: увозни пијалоци, свежо цедени сокови, енергетски пијалоци). . 


Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.