Ново пребарување

Држава:

Турција

Регион:

Сиде

Област:

Сиде

Аеродром:

75 км

   

Услови за сместување

Домашни миленици:

Не е дозволено.

Соби за лица со инвалидитет:

10 соби во хотел (лоцирани на сите спратови освен 7ми)

Соби за пушачи:

Пушењето во соба е забрането.

Плажа

Крпи:

Бесплатни.

Лежалки:

Бесплатни.

Душеци:

Бесплатни.

Платформа:

2 платформи.

Чадори:

Бесплатни.

Плажа:

Приватна плажа со песок и камчиња.

Влез во море:

Песок и камчиња.

Забава

Дискотека:

Бесплатно.

Вечерни програми:

Достапни.

Дневни активности:

Спортски активности и релксација.

Детали:

Дискотеката е на затворено, пијалоците се бесплатни согласно концептот.

Инфраструктура

Амфитеатар:

Достапен.

Кино:

Бесплатно.

Доктор:

Со доплата.

Менувачница:

Достапна.

Бербер:

Со доплата.

Перална:

Со доплата.

Салон за убавина:

Со доплата.

Продавници:

Достапни.

Кредитни картички:

Мастер кард / Виза.

Паркинг:

Бесплатен.

Компјутерски игри:

Со доплата.

Интернет корнер:

Со доплата.

Интернет:

Бесплатен.

Детали:

Достапен доктор по потреба. 
Интернет во јавните простории бесплатен.
Луна Парк (работи до крајот на Септември, од 20:00-00:00): 5 билети по соба бесплатно при пристигнување (1 билет за една атракција), цената на дополнителен билет е околу 1,5 еур по лице/дете. Киното има капацитет за 80 луѓе..

Поволности за деца

Детско креветче:

Бесплатно.

Детски столчиња во ресторан:

Достапни.

Игралиште:

Достапно.

Мини клуб:

Достапен.

Базен:

Достапен.

Изнајмување бебешки колички:

Со доплата.

Детали:

1 внатрешен и 4 надворешни базени. 
Мини клуб за деца од 4 до 8 години, 9 до 12 години. Џуниор клуб за деца од 13 до 16 години. Работно време од 10:00-12:00 и 14:30-17:00. 
Игралиште на отворено. 
Изнајмување бебешка количка за околу 5 еур на ден.
Детско бифе во главниот ресторан Хармони: 12:00-13:00 и 18:30-19:30.

Базени

Внатрешен базен:

Достапен.

Базен на отворено:

Достапен.

Тобогани:

Достапни.

Информации за базените и тобоганите:

7 базени на отворено со свежа вода (без греење).  
2 базени на затворено.
Аквапарк: 14 тобогани за возрасни со работно време: 10:00-12:00 и 14:00-17:00.

Спа центар

Спа центар:

Со доплата.

Амам:

Бесплатно.

Џакузи:

Со доплата.

Сауна:

Бесплатно.

Масажи:

Со доплата.

Детали:

Сауната и амамот се бесплатни само до базенот на затворено. Тие во Спа се наплаќаат.

Спорт

Билијард:

Со доплата.

Куглање:

Со доплата.

Теретана:

Бесплатно.

Тенис:

Бесплатно.

Пинг понг:

Бесплатно.

Одбојка на плажа:

Бесплатно.

Водни спортови:

Со доплата.

Детали:

6 тениски игралишта со цврста површина. Осветлувањето, рекетите и топчињата се наплаќаат.

А ла карт ресторани:

6 ресторани со доплата. Појадок а ла карт (08:30 - 11:00), Источен ресторан, Рибен ресторан, Италијански, скара и Мексикански ресторан. Работно време: 19:00 - 21:30. 
За сите ресторани потребна е резервација.

Барови:

Лоби лонџ – Работи постојано.
Бар на базен - 09:00-00:00. 
Аква бар - 10:00-18:00. 
Бар на плажа - 09:30-18:00. 
Витамин бар - 09:30-19:00. 
Анатолиан бар - 09:30-00:00. 
Диско бар - 23:00-03:00. 
Кафетерија Турк - 08:30-00:00. 
Луна бар - 19:30-22:30.

Детско мени:

Бесплатно.

Диетално мени:

Бесплатно.

Оброци во главниот ресторан:

Хармони ресторан: појадок 07:00-10:00, доцен појадок 10:00-11:00, ручек 12:30-14:30, вечера 19:00-21:30, доцна вечера 22:30-01:​​00 Шведска маса. Барот на базен служи мали оброци во текот на денот.
Ресторан Анатолиа: појадок 07:00-10:30, ручек 12:30-14:30, вечера 19:00-21:30.

Концепт:

Ultra All Inclusive

Вегетаријанска храна:

Бесплатно.

Детали:

Концептот е валиден постојано и вклучува локални алкохолни и безалкохолни пијалоци (ракија, пиво, вино, сокови), одредени увозни пијалоци, сладолед.
Со доплата: Свежо цедени сокови, флаширани пијалоци.

...Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.