Ново пребарување

ЛОКАЦИЈА

Хотелот е лоциран 1 км од Белк, од аеродром на Анталија 35 км, соседни хотели : Ela Quality, Cornelia Diamond.

ИНФОРМАЦИИ ЗА ХОТЕЛОТ

Хотелот е отворен 2007, на површина од 90.000 м2, на 5 спрата е, како и 4 куќи на езеро, 2 вили, и 2 вили на езеро. Опремен е со лифтови.

Хотелот има сместувачки капацитет и за лица со посебни потреби.


Хотелот прифаќа кредитни картици  Visa, MasterCard, AmEx.


Плажа

Сопствена плажа со камчиња веднаш до хотел.Долга е 300м Опремена со лежалки за сонце, чадори, душеци, пешкири за плажа- бесплатно.Кабини за пресоблекување, тушеви.Павилиони на плажа со наплата.


Инфраструктура

 • Главен базен 1600 м2/ 140 цм + детски базен 30 м2/ 30цм.
 • “Езеро” базен од (3300 м2/ 140 цм) + 3 детски базени (30 м2 * 3/40 цм)
 • Спортски базен  (400 м2/ 140 цм)
 • Базен со палмини дрва  (1400 м2 / 140 цм)
 • Базен во аква парк (270 м2/ 99 цм), 6 тобогани
 • 2 внатрешни базени : 120 м2/ 140цм and 250 sм2/ 140цм
 • Главен ресторант
 • 6 A'la Carte ресторанти: италијански, стек, рибен и Далечен исток ресторант –со доплата. Турскиот  и мексиканскиот –за  престој од една недела 1 пат бесплатно, во еден од нив.
 • 11 барови и винска визба
 • 2 тениски игралишта со тврда подлога.
 • 17 конференциски соби од 20 м2 до 1800 м2
 • Shoppiнг центар

Важно

За престој со животни забрането

Услуги
Забава и спорт

Бесплатно:

 • Анимација на Руски
 • Жива музика
 • Турсака бања и парна бања
 • Фитнес центар
 • aмфитетар
 • диско
 • интернет кафе
 • табла и куглање
 • пинг понг
 • сквош
 • одбојка на плажа
 • мини фудбал
 • тениски рекети и топчиња
 • аеробик
 • сурфање


Со наплата:

 • Турска банја ВИП
 • масажа
 • салон за убавина и фризер
 • дел за разонода со билјард, куглање...
 • голф
 • часови за тенис
 • осветлување за тенис
 • водени спортови


Дополнителни услуги:

 • Менувачница
 • Wi-Fi (бесплатно)
 • Перална и хемиско
 • Медицински услуги
 • Рента кар
 • Изнајмување на велосипед


ЗА ДЕЦА

 • Количка за деца на барање
 • Детска анимација на Руски
 • Мини клуб од 4-7 год и миди клуб од 8-12год
 • Клуб за тинејџери од 13-16 год
 • 2 надворешни базени за деца 58 и 44 м2 со два тобогани
 • Детски дел во внатрешен базен 29 м2
 • Детско мени, ручек, мини бургер
 • Детски столчиња во главен ресторант
 • Мини кино
 • Игротека
 • Гувернанта на барање
 • Изнајмување на детски колички со наплата и резервација

UAI - Ultra All Inclusive

Концептот вклучува: појадок,бранч, ручек, вечера-бифе, ноќни закуски и преку сцелиот ден некои странски пијалоци алкохолни и безалкохолни.

Пијалоците не се вклучени во концептот-делукс пијалоци, роом сервис и A'la Carte ресторанти со доплата.


Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.