Ново пребарување

Држава

Tурција

Регион

Aнаталија

Ресорт

Aланија

Аеродром оддалеченост

110км од аеродром Анталија, 60 км од аерором Аланија

Оддалеченост од центар

1 км од Конаклиk

Услови за сместување

Миленици

не

Соби за лоца со посебни потреби

2 стд соби

Конектирани соби

не

Соби за пушачи

не

Плажа

Крпи

бесплатно

Трансфер до плажа

не

Лежалки

 бесплатно

Душеци

 бесплатно

Чадори

 бесплатно

Плажа дел

Сопствена плажа со песок и камчиња 250 м од хотел

Должина

50 м

Напомена

Достапен пат помеѓу плажа и хотел, нема подземен премин

Забава

Диско

не

Вечерни и дневни програми

достапни

Напомена

9 особи аниматори на руски јазик

Храна

A la carte/бифе ресторант

Tethys ресторант: Seafood ресторант . Themis ресторант: Turkish cuisine ресторант.  Работно време: 19:30-21:00. Еден влез бесплатен во престој од 5 дена

Бар

Beach бар 10:00-18:00.
Lobby бар 10:00-00:00.
 Рool бар работно време 24/7.

Диетално мени

 бесплатно

Работно време во главен ресторант

Појадок  07:00-10:30, ручек  12:30-14:00, вечера 19:00-21:00, доцна вечера 22:00-06:00. Бифе снек бар и  beach бар 10:30-18:00.

Концепт

UAL

Вегетаријанска храна

 бесплатно

Напомена

Концептот  "Ultra all inclusive"со работно време нон стоп, алкохолни и безалкохолни пијалоци од локален карактер .  Со доплата свежо цеден  сок, флаширани пијалоци , турско кафе

Инфраструктура

Доктор

со наплата

Менувачница

достапно

Салон

 со наплата

Перална

со наплата

The shops

There is

ATM

There is

Хотелот прифаќа картици

MasterCard, Visa

Паркинг

 бесплатно

Рента кар

 со наплата

Дел за интернет

 со наплата

WiFi

 бесплатно

Напомена

Wi-Fi – во лоби. Лекар на барање

Услуга за деца

Детски кревет

 бесплатно

Бебешко креветче

достапно

Игротека

 достапно

Mини клуб

 достапно

Базен

достапно

Изнајмување на колица

 со наплата

Гувернанта

не

Напомена

1 надворешњн и 1 внатрешен базен, мини клуб за деца од 4 до 12год, работно време  10:00-12:00 и  14:30-17:00. Изнајмување на колица за деца 3 еур /на ден..

Сала за конференции

Сала за состаноци

 со доплата

Сали

3

Базен

Внатрешен и надворешен базен

со доплата

   

Тобогани

достапно

Напомена на базен

2 надворешен базен со површина  300 м2 и  100 м2, работно време  07:00-19:00.  1 внатрешен базен,   1 indoo 70 м2  работно  08:00-19:00.  2 тобогани и работно време: 10:00-12:00 и  15:00-17:00

СПА

СПА центар

со доплата

Хамам

 бесплатно

Џакузи

со доплата

Сауна

 бесплатно

Maсажа

со доплата

Спорт

Билијард

 со доплата

 

бесплатно

Пинг понг

бесплатно

Одбојка за плажа

бесплатно

Водени спортови

со доплата

 
Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.