Ново пребарување

Држава:

Турција

Регион:

Сиде

Област:

Кизилот

Аеродром:

72 км

Карактеристики на сместувањето

Домашни миленици:

Не е дозволено.

Соби за лица со инвалидитет:

6 стандардни соби.

Соби за пушачи:

Пушењето во соба е забрането.

Плажа

Крпи:

Бесплатни.

Лежалки:

Бесплатни.

Бесплатни.

Бесплатни.

Платформа:

1 дрвено пристаниште.

Чадори:

Бесплатни.

Плажа:

Приватна песочна плажа со камчиња.

Должина:

250 метри.

Забава

Дискотека:

Бесплатно.

Вечерни програми:

Достапни.

Дневни активности:

Достапни.

Детали:

Анимациониот тим се состои од 15 луѓе. Пијалоците во диско се наплаќаат.

Инфраструктура

Амфитеатар:

Достапен.

Доктор:

Со доплата.

Менувачница:

Достапна.

Бербер:

Со доплата.

Перална:

Со доплата.

Салон за убавина:

Со доплата.

Продавници:

Достапни.

Кредитни картички:

Мастер кард / Виза.

Паркинг:

Бесплатен.

Рента на автомобили:

Со доплата.

Интернет:

Бесплатен.

Поволности за деца

Детско креветче:

Бесплатно.

Детски столчиња во ресторан:

Достапни.

Игралиште:

Достапно.

Мини клуб:

Достапен.

Базен:

Достапен.

Бебешки колички:

Со доплата.

Дадилка:

Со доплата.

Детали:

1 надворешен базен. 
Мини клуб за деца од 3-12 години, со работно време 10:00-12: 00 и 15:00-17:00 часот.
Бебиситер на барање, со доплата, околу 10 евра на час.

Базен

Внатрешен базен:

Достапен.

Базен на отворено:

Достапен.

Тобогани:

Достапни.

Информации за базените и тобоганите:

1 надворешен базен со свежа вода (негреан), 4800 м2. 
1 внатрешен базен (згреан во зима). 
6 тобогани за возрасни и 6 за деца, со работно време од 10:00-12:00 и 14:30-18:00 часот.

Спа центар

Амам:

Бесплатно.

Џакузи:

Со доплата

Сауна:

Бесплатно.

Масажи:

Со доплата.

Спорт

Билијард:

Со доплата.

Куглање:

Со доплата.

Мини фудбал:

Бесплатно.

Теретана:

Бесплатно.

Тенис:

Бесплатно.

Пинг понг:

Бесплатно.

Одбојка на плажа:

Бесплатно.

Водни спортови:

Со доплата.

Детали:

1 тениско игралиште: наплата од 10 евра за час, изнајмување на рекети и топчиња со депозит.

А ла карт ресторани:

Турски ресторан: 19:00-21:00 часот. 
Азиски ресторан: 19:00-21:00 часот. 
Италијански ресторан: 19:00-21:00 часот. 
Рибен ресторан: 19:00-21:00 часот. 
Мексикански ресторан: 19:00-21:00 часот. 
Можна е една бесплатна посета неделно.. 
Потребна е резервација.

Барови:

Лоби бар 10:00-24:00 часот. 
Бар на базен 10:00-21:00 часот. 
Бар на плажа. 
Снек бар 12:30-15:00 часот. 
Азура бар 16:00 – 24:00 часот. 
Панорама бар – Нон-стоп.

Оброци во главниот ресторан:

Појадок 07:00-10:00, доцен појадок 10:00-10:30, ручек 12:30-14:00, мали оброци (во Снек бар) 12:30-15:00, вечера 18:30-21:30, доцна вечера 23:30-00:00. Шведска маса.

Концепт:

All Inclusive

Детали:

Концептот "All inclusive +" е валиден од 10:00 до 00:00 (постојано работи 1 бар, после полноќ се служат безалкохолни пијалоци), и вклучува алкохолни и безалкохолни пијалоци од локално производство и сладолед.
Со доплата: Увозни пијалоци, свежо цедени сокови.


Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.