A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: A non well formed numeric value encountered

Filename: controllers/index.php

Line Number: 551

EuroSava Online Tour Operator - Antalya 2019

Ново пребарување

Локација

Хотлот е лоциран во Кемер, 45 км од Анталиј, а од Анталија аеродромот 60км. Во близина на хотелот се: Хидрос Клуб, Kемер Барут.

Информации за хотелот

Хотелот е отворен 2005 год., реновиран 2014 год.,на површина од  22 000 м2. Се состои од 5 пропратни згради "Amsterdam Central" , 6 лифтови, како и  2  згради на "Vole dam Houses".

Хотелот е приспособен за лица со посебни потреби.


Хотелот прифаќа кредитни картици како  Visa, MasterCard, Euro картици.


Плажа

Сопстевна плажа со крупен песок, лоцирана пред хотелот, должина од 90м.Лежалки за сонце, чадори, душеци,крпи за плажа (на картица, менуваат еднаш на де), бесплатни.Сопствена плажа-песок, камчиња, понтонски  дрвен  премин, со површина од 1080м2,со бар на платформата (пијалоците достапни со концептот на хотело, како и закуски..Тушеви, кабини за преслекување, достапни.

Во продолжение на платформата - тераса Палм, во близина и базен, со ВИП- услуги-со доплата..


ИНФРАСТРУКТУРА

 • 2 надворешни базени од 2470 м2 и 676 м2.
 • 2 тобогани
 • 185 м2, внатрешен вбазен (отворен во зимска сезона)
 • Главен ресторант "De Wereld" – со капацитет од 370 лица и затворен дел со капацитет од  450 лица.
 • 1 A'la Carte ресторант: интернационална кујна (резервација на барање) со наплата од  10-усд од особа, деца над 2 години –бесплатно.
 • Снек барови, фалафелс, пецива, гозлема.
 • 9 барови  ("X-tra бар" премиум, бар на платформата, со доплата.
 • Van Gogh Hall коференциска сала на 3 спрата од 600 м2 за 350 особи.

Важност

Миленици (животни) не се дозволени

СМЕСТУВАЧКИ УСЛОВИ

Хотелот содржи 514 соби, со поглед на базен/дел со поглед на море/како и дел со поглед во соседен хотел/град.Забрана за пушење во собите.

Собите се опремени со клима уред,(во зависност од временските услови), со елктронски систем -врати влезни за собите, аларм за пожар, мини бар (2 шишиња, чај,со 2 пијалоци на   Seven-Up, вода, 4 чаши за вода, 2 сока,сателитска програма, телевизор-со руски канали, музика, дирекна телефонска линија, купатило (прилагодено за лица со посебни потреби), фен,влечки... Француски балкони,(не во сите соби), сеф - со доплата, кревет, екстра кревет по потреба, интернет бесплатен.

Во собите патосот-ќилими.

Чистење во собите: дневно

Промена на постелнина: 3 пати во недела.

Пешкири, се менуваат на барање.

УСУГИ
Збава и Спорт

Бесплатно:

 • Дневни и вечерни анимации
 • Организирање на тематки забави.
 • Жива музика во тек на ден и во диско.
 • Турска бања, сауна, парна бања
 • Фитнес центар
 • Интернет кафе
 • паркинг
 • табла
 • пинг-понг
 • гимнасрика,
 • водеби спортови- не моторизирани се временски ограничени.(катамаран, кану сурфање.


Со доплата:

 • СПА центар  (maсажа и пилинг)
 • берберница
 • спортови моторизирани
 • сона за комјутерски игри


Останати услуги:

 • менувачница
 • собна услуга, и нарачки надвор од мени со доплата.
 • Wi-Fi (беплатно, низ хотелот)f
 • перална
 • хемиско чистење
 • продавници и фотографирање
 • лекарски услуги (09: 00-17: 00)
 • рента кар, приватен транспорт и такси

VIP КОНЦЕПТ
 Концептот  QUEEN BEATRIX & PRINCESS MAXIMA &како и меден месец 

 • Информации во служба за “Guest Relation”
 • Брзо пријавување и одјавување инфо во  “Express Check In” како и  “Check Out”
 • ВИП пијалоци и услуги
 • 1 пат можност за бесплатна резервација на платформата и терасата Palm trees
 • Перална о пеглање услуга бесплатно од  09:00 - 16:00


ЗА ДЕЦА

 • Анимација за деца во мини диско,
 • Мини клуб за деца од (4-12 год, со работно време од 10: 00 до 00:00)
 • Надворешен базен 83 м2
 • Игротека , и игри на плажа со песок
 • Столици за деца во главен ресторант
 • Бебешко креветче на барање

UAI - Ultra All Inclusive

Концептот вклучува: појадок, доцен појадок, ручек и вечера, бифе, тематски концепт за вечерните закуски во главен ресторант, ладно и топло чоколадо, закуски, како и сендвичи, во текот на денот, сладолед, (работни часови, ноќни супи и закуски), како и некои странски пијалоци. (24.00 часа).

Услуга 1 A'la Carte ресторант (со однапред направена резервација, со доплата).

9 бара  (лоби бар 24часови, (од 00: 00-07:00 сите алкохолни пијалоци се со наплата) како и во барот на платформата “X-tra Bar” – за доплата).

Сите локални и увозни пијалоци, флаширани пијалоци, увозни пијалоци, сите нарачки, кои не се во бифето на мени, за храна, свежи пијалоци, собна услуга- со наплата.

Правила на концепт

 • Со  локалните закони, особи под 18 год., не се дозволени  алкохолни пијалоци.
 • Пријавување и влез во соба 12:00 ч, а одјавување во 14:00.
 • Концептот Ultra All Inclusive 2:30 ч, на денот на пристигнување и одјавување во 11:30 ч на денот на заминување. Во зависност од концептот храната и пијалоците се менливи.
 • На денот на пристигнување  по 11:30 ч, на влез во соба на рецепција се дава клуч од соба, картиза за пешкири,.
 • Ран влез, а доцен  излез од соба (со наплата)
 • Концептот на хотелот е со систем на-алки.
 • Плажа, тобогани  се со работно време во зависност од временските услови.
 • Употребата на тобоганите за децата, во придружба на родители.
 • Климата е во употреба во зависност од временските услови.
 • Сите услови на услуги, кои се од надворешен карактер, се на одговорност на фирмите, од кад се аниматорите и услугите, изнајмени за хотелот.
 • Со сите интернационални стандарди, хигиената на хотелот е со постојани контроли.
 • Услугите во снек баровите, како и услугите надвор во баровите –се во зависност од временските услови, како и со хотелскиот концепт.
 • Сите анимации, како и забави се во зависност од временските услови и концепт на хотелот.
...

Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.