Ново пребарување

Држава:

Турција

Регион:

Сиде

Област:

Сиде

Аеродром:

75 км

Услови за сместување

Домашни миленици:

Не е дозволено.

Соби за лица со инвалидитет:

8 соби.

Споени соби:

Достапни.

Соби за пушачи:

Пушењето во соба е забрането.

Плажа

Крпи:

Бесплатни.

Лежалки:

Бесплатни.

Душеци:

Бесплатни.

Чадори:

Бесплатни.

Плажа:

Приватна песочна плажа.

Должина:

400 м.

Влез во море:

Песочен.

Забава

Дискотека:

Бесплатно.

Вечерни програми:

Достапни.

Дневни активности:

Спортски и забавни активности.

Детали:

Анимациониот тим се состои од 16 луѓе. Функционира од 1 Мај до 15 Октомври.

Инфраструктура

Амфитеатар:

Достапен.

Доктор:

Со доплата.

Бербер:

Со доплата.

Перална:

Со доплата.

Салон за убавина:

Со доплата.

Продавници:

Достапни.

Кредитни картички:

Мастер кард / Виза.

Паркинг:

Бесплатен.

Изнајмување автомобили:

Со доплата.

Интернет:

Бесплатен.

Детали:

Интернетот е бесплатен во лоби (бесплатни 256 MB).

Поволности за деца

Детско креветче:

Бесплатно.

Детски столчиња во ресторан:

Достапни.

Игралиште:

Достапно.

Мини клуб:

Достапен.

Базен:

Достапен.

Шишенца:

Не се достапни.

Изнајмување бебешка количка:

Не е достапно.

Дадилка:

Со доплата.

Дополнително:

3 базени на отворено. 
Мини клуб за деца од 4 до 12 години, со работно време од 10:00-12:00 / 14:30-17:00 часот. 
Бебиситер на барање (15 евра / час). 
Игралиште на отворено. 
Во главниот ресторан може да користите микробранова и блендер за подготовка на бебешка храна.

Базени

Базен на затворено:

Достапен.

Базен на отворено:

Достапен.

Тобогани:

Достапни.

Информации за базените и тобоганите:

4 базени на отворено (без греење), со површини од ​​1566 м2, 857 м2, 210 м2, и 200 м2.
2 базени на затворено од 200 м2 и 35 м2.
Покриен детски базен. 
5 тобогани, со работно време од 10:00-12:00 / 14:00-16:00 часот. 
Тобоганите функционираат во зависност од временските услови.

Спа центар

Спа центар:

Со доплата.

Амам:

Бесплатно.

Џакузи:

Бесплатно.

Сауна:

Бесплатно.

Масажи:

Со доплата.

Спорт

Кошарка:

Бесплатно.

Билијард:

Со доплата.

Нуркање:

Со доплата.

Мини фудбал:

Бесплатно.

Теретана:

Бесплатно.

Тенис:

Бесплатно.

Пинг понг:

Бесплатно.

Одбојка на плажа:

Бесплатно.

Водни спортови:

Со доплата.

А ла карт ресторани:

Турски ресторан, Италијански ресторан, Рибен ресторан (10 евра по лице), Мексикански ресторан.
Работно време од 19:00 до 21:00 часот. Потребна е резервација.
Можна е една бесплатна посета во секој од рестораните, освен во рибниот.

Барови:

Лоби бар: 10:00-00:00 часот (увозни пијалоци се служат само во лоби бар).
Снек бар: Работи постојано. 
Бар на базен: 10:00-21:30 
Бар на плажа: 10:00-18:00 / 20:30-23:00 
Витамин бар: (се наплаќа) 10:00-18:00. 
Диско бар: 23:00-02:00.

Диетално мени:

Бесплатно.

Оброци во главниот ресторан:

Појадок 07:00-10:00, доцен појадок 10:00-11:00, ручек 12:30-14:00, вечера 19:00-21:00. Шведска маса. 
Доцна вечера (во Бистро бар покрај базен од 23:00 до 01:00 часот). 
Ужина во Бистро бар покрај базен и на плажа од 12:00 до 16:00 часот.

Концепт:

Ultra All Inclusive

Вегетаријанска храна:

Бесплатно.

Детали:

Концептот функционира постојано и вклучува локални пијалоци 24 часа, и одредени увозни пијалоци ( од 10:00-24:00), и сладолед. 
Со доплата: Енергетски пијалоци, флаширани пијалоци, одредени вина, премиум пијалоци, свежо цедени сокови.

...

Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.