Ново пребарување

Држава:

Турција

Регион:

Сиде

Област:

Сиде

Аеродром:

75 км

Услови за сместување

Домашни миленици:

Не е дозволено.

Соби за лица со инвалидитет:

8 соби.

Споени соби:

Достапни.

Соби за пушачи:

Пушењето во соба е забрането.

Плажа

Крпи:

Бесплатни.

Лежалки:

Бесплатни.

Душеци:

Бесплатни.

Чадори:

Бесплатни.

Плажа:

Приватна песочна плажа.

Должина:

400 м.

Влез во море:

Песочен.

Забава

Дискотека:

Бесплатно.

Вечерни програми:

Достапни.

Дневни активности:

Спортски и забавни активности.

Детали:

Анимациониот тим се состои од 16 луѓе. Функционира од 1 Мај до 15 Октомври.

Инфраструктура

Амфитеатар:

Достапен.

Доктор:

Со доплата.

Бербер:

Со доплата.

Перална:

Со доплата.

Салон за убавина:

Со доплата.

Продавници:

Достапни.

Кредитни картички:

Мастер кард / Виза.

Паркинг:

Бесплатен.

Изнајмување автомобили:

Со доплата.

Интернет:

Бесплатен.

Детали:

Интернетот е бесплатен во лоби (бесплатни 256 MB).

Поволности за деца

Детско креветче:

Бесплатно.

Детски столчиња во ресторан:

Достапни.

Игралиште:

Достапно.

Мини клуб:

Достапен.

Базен:

Достапен.

Шишенца:

Не се достапни.

Изнајмување бебешка количка:

Не е достапно.

Дадилка:

Со доплата.

Дополнително:

3 базени на отворено. 
Мини клуб за деца од 4 до 12 години, со работно време од 10:00-12:00 / 14:30-17:00 часот. 
Бебиситер на барање (15 евра / час). 
Игралиште на отворено. 
Во главниот ресторан може да користите микробранова и блендер за подготовка на бебешка храна.

Базени

Базен на затворено:

Достапен.

Базен на отворено:

Достапен.

Тобогани:

Достапни.

Информации за базените и тобоганите:

4 базени на отворено (без греење), со површини од ​​1566 м2, 857 м2, 210 м2, и 200 м2.
2 базени на затворено од 200 м2 и 35 м2.
Покриен детски базен. 
5 тобогани, со работно време од 10:00-12:00 / 14:00-16:00 часот. 
Тобоганите функционираат во зависност од временските услови.

Спа центар

Амам:

Бесплатно.

Џакузи:

Бесплатно.

Сауна:

Бесплатно.

Масажи:

Со доплата.

Спорт

Кошарка:

Бесплатно.

Билијард:

Со доплата.

Нуркање:

Со доплата.

Мини фудбал:

Бесплатно.

Теретана:

Бесплатно.

Тенис:

Бесплатно.

Пинг понг:

Бесплатно.

Одбојка на плажа:

Бесплатно.

Водни спортови:

Со доплата.

КОНЦЕПТ ЗА ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ

Главен ресторан

Појадок

07:00 - 10:00

Бифе со меѓународна и турска храна

Главен ресторан

Доцен појадок

10:00 - 11:00

Бифе

Главен ресторан

Ручек

12:30 - 14:00

Бифе со меѓународна и турска храна

Главен ресторан

Вечера

19:00 - 21:00

Бифе со меѓународна и турска храна

Snacks

Ноќен бифе

24 ч.

Мини бифе

Snacks

24 ч.

Snacks

Турски Gozleme 11:30 - 16:00

Snacks -12:00 - 16:00

Сладолед 15:00 - 16:00

Компир 16:00 - 17:00

Вафел 17:00 - 18:00

Snack мени: Пица, турска пица, хамбургер

Nile ресторан во плажа

11:30 – 17:00

Snacks

Турски Gozleme 11:30 - 16:00

Snacks -12:00 - 15:00

Сладолед & кафе 15:30 - 16:30

Snacks бифе

12:00 - 15:00

A' LA CARTE РЕСТОРАН

La Rosette

Италјанска храна

19:00 - 21:00

Бесплатно во еден од рестораните само еднаш  во целиот престој

Tex Mex

Мексиканска храна

19:00 - 21:00

Бесплатно во еден од рестораните само еднаш  во целиот престој

Nile Beach restaurant

Риба

19:00 - 21:00

Бесплатно во еден од рестораните само еднаш  во целиот престој

Nile Beach restaurant

Турска храна

19:00 - 21:00

Бесплатно во еден од рестораните само еднаш  во целиот престој

БАРОВИ

Sirius Lobby Bar

Некои увезени пијалоци, локални алкохолни и без-алкохолни пијалоци, топли и ладни пијалоци

10:00 - 24:00

Ra&Ra

Локални алкохолни и без-алкохолни пијалоци, топли и ладни пијалоци

24 ч.

Nile Beach Bar

Локални алкохолни и без-алкохолни пијалоци, топли и ладни пијалоци

10:00 - 18:00

20:30 - 23:00

Papyrius Pool Bar

Локални алкохолни и без-алкохолни пијалоци, топли и ладни пијалоци

10:00 - 21:30

Horus Restaurant Service Bar

Локални алкохолни и без-алкохолни пијалоци, топли и ладни пијалоци

12:30 - 14:00

19:00 - 21:00

Night Club

Локални алкохолни и без-алкохолни пијалоци, топли и ладни пијалоци

23:00 - 02:00

Vitamin Bar

Екстра бар, свеж цеден сок, со доплата

10:00 - 18:00


Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.