Ново пребарување

Држава:

Турција

Регион:

Аланиа

Ресорт:

Turkler

Одалечност од аиродром:

115 км од аиродром во анталѕа 55 км од аиродром во аланиа

Карактеристики на сместувањето

Домашни миленици:

Не е дозволено.

Соби за лица со инвалидитет:

8 стандардни соби со поглед на копно.

Соби за пушачи:

Пушењето во соба е забрането.

Плажа

Превоз до плажа:

Бесплатен.

Крпи:

Бесплатни.

Лежалки:

Бесплатни.

Душеци:

Бесплатни.

Чадори:

Бесплатни.

Плажа:

Приватна со песок и камчиња (на 500 м од хотелот).

Должина:

100 метри.

Влез во море:

Песок и камчиња.

Детали:

Бесплатен превоз до плажа на секои 15 мин.

Забава

Дискотека:

Бесплатно.

Вечерни програми:

Вечерна забава.

Дневни активности:

Спорт и релаксација.

Детали:

Анимациониот тим се состои од 15 луѓе.

Инфраструктура

Амфитеатар:

Достапен.

Доктор:

Со доплата.

Бербер:

Со доплата.

Перална:

Со доплата.

Продавници:

Достапен.

Кредитни картички:

Мастер кард / Виза.

Изнајмување автомобили:

Со доплата.

Компјутерски игри:

Со доплата.

Интернет кафе:

Со доплата.

Интернет:

Бесплатен.

Детали:

Достапен доктор по потреба. Интернетот е бесплатен само во лоби.

Поволности за деца

Детско креветче:

Бесплатно.

Детски столчиња во ресторан:

Достапни.

Игралиште:

Достапно.

Мини клуб:

Достапен.

Базен:

Достапен.

Бебешки колички:

Со доплата.

Дадилка:

Не е достапно.

Дополнително:

1 внатрешен и 1 надворешен базен. 
Воден парк: 5 тобогани за деца. 
Мини клуб за деца од 4 до 12 години со работно време од 10:00-12:00 и 14:00-16:00 часот.. 
Бебешка количка на барање – Количините се лимитирани.

Конференциска сала

Конференциска сала:

Со доплата

Број на хали:

3

Базени

Внатрешен базен:

Достапен.

Базен на отворено:

Достапен.

Тобогани:

Достапни.

Информации за базените и тобоганите:

1 надворешен базен со свежа вода од 6000 м2, незагреан.. 
1 внатрешен базен со свежа вода од 300 м2, загреан во период од 1 Ноември до 31 Март. 
Воден парк: 5 тобогани за возрасни, 2 за деца. Работно време: Од 10:00-12:00 и 14:00-16:00 часот.

Спа центар

Амам:

Бесплатно.

Сауна:

Бесплатно.

Масажи:

Со доплата.

Спорт

Кошарка:

Бесплатно.

Билијард:

Со доплата.

Сурфање:

Со доплата.

Теретана:

Бесплатно.

Пинг понг:

Бесплатно.

Одбојка на плажа:

Бесплатно.

Одбојка:

Бесплатно.

Водни спортови:

Со доплата.

А ла карт ресторани:

Турски, скара ресторан и Медитерански.

Работно време: 19:00-21:30. Потребна е резервација.
Бесплатен влез еднаш за време на 7 ноќи престој.

Барови:

Лоби бар - Постојано. 
Бар на базен - 10:00-17:00 
Бар на плажа - 10:00-17:00. 
Аква Бар - 10:00-17:00. 
Диско бар - 23:00-03:00. 
Снек бар - 11:00-17:00.

Диетално мени:

Бесплатно

Оброци во главниот ресторан:

Појадок 07:00-10:00, доцен појадок 10:00-11:00, ручек 12:30-14:00, вечера 19:00-21:00, ноќна ужина 23:30 - 06:00. Снек барот служи оброци преку ден.

Концепт:

Ultra All Inclusive

Детали за услугата:

Концептот важи од 10 часот наутро до 02:30 по полноќ. Вклучува локални алкохолни и безалкохолни пијалоци и сладолед бесплатно. Увозните пијалоци се наплаќаат.


Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.