Ново пребарување

Држава:

Турција

Регион:

Белек

Област:

Белек

Аеродром:

35 км

   

Услови за сместување

Домашни миленици:

Не е дозволено.

Соби за лица со инвалидитет:

3 луксузни соби (на барање).

Соби за пушачи:

Пушењето во соба е забрането.

Плажа

Крпи:

Бесплатни.

Лежалки:

Бесплатни.

Душеци:

Бесплатни.

Чадори:

Бесплатни.

Плажа:

Приватна песочна плажа.

Влез во море:

Песок.

Детали:

Платформа со павилјони на област од 1800 м2 (во зима не се користат). За користење на павилјон однапред се резервира и се наплаќа околу 150 евра за ден.

Забава

Диско:

Бесплатно.

Вечерни програми:

Вечерна забава, музика во живо.

Дневни активности:

Спорт и релксација (само во летна сезона).

Инфраструктура

Амфитеатар:

Достапен.

Доктор:

Со доплата.

Менувачница:

Достапна.

Бербер:

Со доплата.

Перална:

Со доплата.

Салон за убавина:

Со доплата.

Продавници:

Достапни.

Банкомати:

Достапни.

Кредитни картички:

Master Card, Visa, American Express, Euro Card.

Компјутерски игри:

Со доплата.

Интернет:

Бесплатен.

Детали:

Регнум Ви овозможува бесплатна посета на Земјата на легендите доколку престојувате 3 ноќи или повеќе.
Во летна сезона можете да го користите и бесплатниот превоз до Земјата на легендите и назад (2 мин. 1 км оддалеченост). Пијалоци и оброци таму се наплаќаат.
Паркот е отворен од 23 Април до 31 Октомври и неговата работа зависи од временските услови.
Оваа услуга не е достапна за учесници на конференции и специјални настани.

Поволности за деца

Детско креветче:

Бесплатно.

Детски столчиња во ресторан:

Достапни.

Игралиште:

Достапно.

Мини клуб:

Достапен.

Базен:

Достапен.

Градинка:

Бесплатно.

Изнајмување бебешки колички:

Бесплатно.

Дадилка:

Со доплата.

Детали:

Мини клуб за деца од 4 до 12 години, со работно време од 09:00-24:00. Мини диско од 20:30 часот. 
Бебиситер - 20 евра / час. 
Мини клубот нуди: 
- Секој ден нови активности и забава 
- Научна школа 
- Уметничко студио 
- Детско кулинарство
- Тематски забави
- Детски ресторан: ручек, закуски, вечера 
- Дневни и вечерни настани 
- Мини диско 
- Посебни програми за деца 
- Вечерни натпревари 
- Детски авантуристички парк 
- Музички игри 

Концепт за деца:
- Бањарки, влечки, бебешка када, нокшир, шампон. За деца под 12 години се носи млеко во мини бар во соба.
- ТВ канали за деца во соба. 
- Посебна опрема за подготовка на бебешка храна во ресторан.
- Колички, бебе радио со депозит.
- Стерилизатор за шишиња.
- Пелени.

Базени

Загреан базен:

Достапен.

Внатрешен базен:

Достапен.

Базен на отворено:

Достапен.

Тобогани:

Достапни.

Информации за базените и тобоганите:

Базени на отворено: Фамилијарен, базен за возрасни, Спа базен (во зимска сезона), голф базени, базен со бранови.
1 базен на затворено (греен од 1 Ноември до 31 Март) со 300 м2 површина.
11 тобогани. 
Платформата, базенот со бранови, фамилијарниот базен и водниот парк се отворени од 1 Мај до 15 Окромври.
Внимание! Во зимска сезона постои 1 базен на отворено и 2 базени на затворено.

Спа центар

Амам:

Бесплатно.

Парна бања:

Бесплатно.

Сауна:

Бесплатно.

Масажи:

Со доплата.

Детали:

Green Door Spa & Wellness, работно време од 07:00 до 20:00: 300 м² внатрешен базен, греен базен во зимска сезона, 2 турски бањи, 1 парна бања, 2 сауни, 12 кабини за терапија, 5 салони за убавина, фитнес хала, Витамин бар. Со доплата: Масажи и услуги во Турска бања, третмани за лице и тело.

Спорт

Кошарка:

Бесплатно.

Билијард:

Со доплата.

Голф:

Со доплата.

Теретана:

Бесплатно.

Тенис:

Бесплатно.

Пинг понг:

Бесплатно.

Одбојка на плажа:

Бесплатно.

Водни спортови:

Со доплата.

Детали:

6 тениски терени: осветлување, часови и реквизити со доплата.
Les Mills - индивидуална (со доплата) фитнес програма со над 14 милиони фанови, презентирана во 80 држави низ светот.
Авантуристички парк (со доплата, од 1 Мај): 32 платформи и 31 елементи, кабел кола (60 метри), слободен пад (13 метри), ѕид за качување со 3 рути.

А ла карт ресторани:

Турски, Италијански, Азиски, скара ресторан, ресторан за морска храна и Тепанјаки.
Работно време на рестораните: 19:00-22:00. Рестораните се наплаќаат околу 20 еур. по лице. Тепанјаки ресторанот се наплаќа по мени. 
Потребна е резервација.

Барови:

Лоби бар: Постојано. 
Бар на базен: 09:00-00:00. 
Бар на базен (16+): 09:00-19:00. 
Бар на платформа: 09:00-19:00. 
Бич хаус: 09:00-19:00. 
Спортски бар: 19:00-00:00. 
Голф бар: 08:30-00:00. 
Шемрок: 16:00-00:00 (Не работи од 1 Јуни до 31 Август)
Цинк Витамин бар: 09:00-20:00. 
Руж ноќен клуб: 00:00-03:00. 
Работното време на баровите е скратено во зимска сезона.

Детско мени:

Бесплатно.

Диетално мени:

Бесплатно.

Оброци во главниот ресторан:

Gourment: Појадок 07:00-10:00, доцен појадок 10:00-11:00, ручек 12:30-14:30, вечера 19:00-21:30, ноќна закуска 23:00-01:00. Баровите служат мали оброци во текот на денот.
"Детски ресторан" во главниот ресторан служи појадок, ручек и вечера со детско мени: варено месо и зеленчук, јогурт, конзервирана храна, млеко. Може да користите и блендер.

Вегетаријанска храна:

Бесплатно.

Детали:

Концептот функционира постојано и вклучува локални алкохолни и безалкохолни пијалоци и широк спектар на увозни пијалоци. 

Со доплата: Специјални типови на пијалоци и оброци.


Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.