Ново пребарување

ПОЛОЖБА :
Хотелот се наоѓа во Турклер, 18 км  од центарот на Алања , а на  100 км од аеродромот на  Анталија.

УСЛУГА ULTRA ALL INCLUSIVE   :  
Eфталиа  Марин  нуди вклучен  ресторан, како и а-ла –карт  ресторан, два базен барови, два лоби барови и еден паб. Околу 300 м од Ефталиа Марин е лоциран Ефталиа Островот  со уште четири а-ла-карт  ресторани и бројни барови. Стандард, сите пакети  на Ефталиа Марин  вклучуваат Појадок 07:00-10:00,  ручек 12:30-02:00 и вечера 19:00-21:00 Ручек од снек баровите и ручек вклучена на  Ефталиа Остров во четирите избрани ресторани. Вода, безалкохолни пијалоци, локални пиво и вино вклучени со ручек и вечера. Вода, безалкохолни пијалоци, кафе, чај и локални алкохолни пијалаци во било кои од баровите на Ефталиа Марин  се нуди и преку ден и преку ноќ. Еднаш неделно ви се нуди вечера,  во  мексиканскиот  а-ла-карт  ресторан на хотелот или во една од четирите избрани a-ла-карт  ресторани во Eфталиа островот. Сладолед 10:00-12:00 и 14:30-16:00 во барот на Аква Ефталиа. Пиво и безалкохолни пијалаци се нудат  во десете  барови  Ефталија островот,  од 10.00ч изутрина до полноќ.

СМЕСТУВАЊЕ :
Check-in   Од 14:00 hours   Check-out  До 12:00 hours . Ефталиа  Марин нуди вкупен  број на соби  491 на  5 ката во две главни згради и 2 ката на зградите во анексот. Двокреветните  соби  и фамилијарните   соби се наоѓаат  во главната зграда , а има и двокреветни соби со пристап до базен  во анексите. Гостите можат да избираат помеѓу следниве типови на соба: Двокреветна соба (28-32м²) за 2-4 лица, вклучувајќи и 1 дете.Фамилијарната соба е  (62м²) за 4-6 лица, вклучувајќи и 1 дете со 2 спални и 2 лежалки , на балконот или тераса Соби со базен  3 возрасни особи  максимално, а истите се на  2 спрата со 1 спална и 1 бања на секој спрат.

ПЛАЖА И БАЗЕН   :
Со вкупен број,  од пет базени на хотелот  се нуди  забава за целото семејство. Покрај тоа, гостите можат да уживаат во голем воден парк во Ефталиа островот, кој се наоѓа на околу 300 метри од хотелот.Главен базен (545м²),релаксирачки  базен (320м²),детски базен (40м², длабочина: 35цм,),детски базен (32м², длабочина: 35цм),Џакузи во бањата (со доплата).Лежалки на базен, како и крпи за плажа се бесплатни.Водениот  парк во Eфталиа  островот  нуди вкупен број од 19 тобогани за различни возрасти. Работно време се 10:00-12:00 и 13:30-05:00 (Забелешка: Овие времиња се предмет на промена.) Покрај тобоганите, исто така, постојат два,  мали детски базени (50м², длабочина: 35цм), два поголеми детски базени  (370м², длабочина: 35цм) и пиратскиот брод (375м², длабочина: 35cm), како и два големи базени без тобогани (422м², длабочина: 150цм).Покрај тоа, гостите можат да уживаат во текот на денот на долгата  и  песочна  плажа на  Eфталиа  Остров. Плажата се карактеризира песок и вода. Чадори и лежалки  се  бесплатни за гостите на хотелот.

СПОРТ И ЗАБАВА :

Во  Ефталиа Марин и на  островот има многу забава како гостите би можеле да го уживаат престојот.Во текот на  денот и во вечерните часови богата, забавна програма е обезбедена од страна на тимот професионалци. Aктивностите  на хотелот вклучуваат аеробик, јога, билијард (со  доплата) и ватерполо.Гостите исто така можат  да го поминуваат време во теретана или  со доплата во делот на спа центарот , како и во базенот со солена вода (65m²), сауна, турска бања .Безброј активности на  вода, како банана чамци, џет скии, кануа и катаманари  понудени  се на плажа со дополнителни трошоци. За помладите гости, Ефталиа  Марин нуди Детски  клуб (4-12 години) со игралиште и простор за  игри и Конектинг салон за помлади (13-17 години) со простор за игра. ЗАБЕЛЕШКА: од летото 2016 година им понудиме на нашите помладите гости на Лоло и Берни Детска клуб, каде што нашите маскоти Лоло  и Берни и се чувствувате како дома и да имаат многу забава заедно со децата (3-11 години). Во салонот за помлади  уживаат  сите од 12 до 17 години.А во ноќните саати на гостите им де нуди посета  на дискотека во Ефталиа Остров.

СПА ЦЕНТАР  :

Хамам, сауна, џакузи со доплата,парна соба, како и сервис за масажа.

 

www.eftaliahotels.com/en/eftalia-marin-hotel

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ:
07:00 - 10:00 Доручек
10:00 - 11:00 Доцен доручек
11:00 - 16:00 Тестенини
12:30 - 14:00 Ручек
14:00 - 16:00 Сладоледи
19:00 - 21:00 Вечера
Некои локални и увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци се бесплатни 24/7. Мини барот во соба се надополнува со вода, кока кола и сок секој ден. Свежо цедените сокови, турското кафе и коктелите се доплаќаат.

А ЛА КАРТ РЕСТОРАНИ:
Има еден а ла карт ресторан, бесплатен еднаш во 7 дена.

АКТИВНОСТИ И УСЛУГИ:
Бесплатно
: Сауна, лоби бар, интернет, главен ресторан, паркинг, игри на плажа, користење на Ефталиа исланд, Аквапаркови, фудбал, фитнес центар, амфитеатар, тениски терен, мини клуб.
Со доплата: Масажи, парна бања, телефон, факс, доктор, рента на автомобили, свежо цедени сокови, турско кафе, фризер, диско, хемиско чистење, перална, осветлување на тениски терен, пилинг, третмани за убавина, билијард, моторни спортови на вода.

...

Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.