A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: A non well formed numeric value encountered

Filename: controllers/index.php

Line Number: 551

EuroSava Online Tour Operator - Antalya 2019

Ново пребарување

Држава: Турција
Регион: Аланија
Ресорт: Авсалар

Оддалеченост од аеродром:

98 kmдо аеродромот на Анталија, 69 km до аеродромот на Аланија.

Карактеристики на сместувањето

Домашни миленици:

Не се дозволени.

Соби за лица со инвалидитет:

4 делукс соби со поглед на копно.

Соби за пушачи:

Пушењето во соба е забрането.

Плажа

Крпи:

Бесплатно.

Лежалки:

Бесплатно.

Душеци:

Бесплатно.

Понтон:

Достапен.

Чадори:

Бесплатно.

Плажа:

Приватна со песок и камчиња.

Должина:

70 метри.

Забава

Диско:

Бесплатно.

Вечерна програма:

Достапна.

Дневни активности:

Достапни.

Дополнително:

Анимациониот тим се состои од 12 луѓе.

Инфраструктура

Амфитеатар:

Достапен.

Доктор:

Со доплата.

Бербер:

Со доплата.

Перална:

Со доплата.

Салон за убавина:

Со доплата.

Продавници:

Достапни.

Прифатливи кредитни картички:

Мастер кард/Виза.

Паркинг:

Бесплатно.

Изнајмување на автомобил:

Со доплата.

Интернет:

Бесплатно.

Поволности за деца

Детско креветче:

Бесплатно.

Детски столчиња во ресторан:

Достапни.

Игралиште:

Достапно.

Мини клуб:

Достапен.

Базен:

Достапен.

Бебешка количка:

Со доплата.

Дадилка:

Недостапно.

Дополнително:

Мини клуб за време на летната сезона за деца од 4 до 12 години со работно време од 10:00-12:00 и 14:00-16:00. 
Детски базен на отворено и затворено. 
Рента на беби количка на рецепција. 
Главниот ресторан нуди блендер и микробранова за подготовка на бебешка храна.

Базени

Внатрешен базен:

Достапен.

Базен на отворено:

Достапен.

Тобогани:

Достапен.

Дополнително:

1 главен базен од 700 м2 со работно време од 08:00-19:00. 
1 внатрешен базен 08:00-20:00. 
3 тобогани со работно време од 10:00-12:00 и 15:00-17:00. 

Спа центар

Амам:

Бесплатно.

Сауна:

Бесплатно.

Massage:

Со доплата.

Спортски активности

Билијард:

Со доплата.

Теретана:

Бесплатно.

Пинг понг:

Бесплатно.

Одбојка на плажа:

Бесплатно.

Водни спортови:

Со доплата.

А ла карт ресторани:

Италијански, Мексикански, Азиски, Турски и рибен ресторан. 
Работно време: 19:00-21:00. Бесплатна услуга при прва посета во секој од рестораните (за 7 ноќи престој).

Барови:

Лоби бар – 24/7. 
Бар на плажа - 10:00 - 18:00. 
Бар на крајбрежје - 10:00 - 18:00. 
Бар на базен - 10:00 - 00:00. 
Диско бар - 23:00 - 02:00. 
 

Диетално мени:

Бесплатно.

Распоред на главниот ресторан:

Појадок од 07:00-10:00, доцен појадок од 10:00-10:30, ручек од 12:30-14: 00, вечера од 19:00-21:00, ноќна закуска 23:30-05:00. 

Барот на плажа подготвува мали оброци во попладневните часови.

Концепт:

Ultra All Inclusive

Вегетаријанска храна:

Бесплатно.

Детали:

Концептот е валиден во текот на целиот ден од 10 Април до 30 Септември. Локалните и некои увозни пијалоци и сладоледите се вклучени.

Со доплата: некои локални и увозни пијалоци, коктели, свежо цедени сокови.

...

Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.