Ново пребарување

Име на хотелот: AZURA DELUXE RESORT & SPA HOTEL

Категорија: 5*

Концепт на услуга: ULTRA ALL INCLUSIVE

Адреса: Avsallar Mah. İncekum Cad. No 76 PK 07410 Alanya /Antalya TÜRKİYE

Интернет страница: www.azuradeluxe.com

E-маил: sales@azuradeluxe.com

Главен Менаџер: Songül Karcı

Датум на отварање: 01/05/2015

Јазици: Турски, англиски, германски и руски.

Интернет: Бесплатно

Локација

Аеродром : 98 км

Водопад на Манавгат : 36 км

Антички град Сиде : 42 км

Дпруги информации

Опции за плаќање : Готовина, Visa, Master Card

Домашно милениче : Не е дозволено

СМЕСТУВАЊЕ

Соби во тотал: 330.

Superior Room: Вкупно има 5 соби, со површина од 58 м2. Сите соби имаат поглед кон морето, со Jacuzzi на тераса, специјално дизајнирани за меден месец. Во соба има еден брачен кревет, 1 купатило со туш кабина, фен за коса, два ЛЦД телевизори со меѓународни сателитски канали, телефон, сеф, минибар, чај, кафе, клима уред, маса, тросед, тераса од 25м2, тераса со лежалки.

Deluxe Room Land View : 40 соби. Вкупно има 265 соби. Може да се сместуваат до 3+1. Секоја соба има површина од 30-32 м2. Собите имаат: 1 брачен кревет, еден единечен кревет, 1 купатило со туш кабина, фен за коса, LCD
телевизор со меѓународни сателитски канали, телефон, сеф, чај, кафе, минибар, клима уред, маса, тросед, балкон од 4 м2.

Deluxe Room Sea View : 225 соби. Вкупно има 60 соби, со површина од 50 м2 (со поглед на градина или на море). Максимално сместување до 4 возрасни + 1 дете. Има 2 соби, еден брачен кревет и 2 единечни кревети, едно
куптаило со туш кабина, фен за коса, два ЛЦД телевизори со меѓународни сателитски канали, телефон, сеф, минибар, чај, кафе, клима уред, маса, тросед, балкон од 2-5 м2.

Family Room Land View : 32соби

Family Room Sea View : 28 соби

Fantasy Room Sea View Terrace : 5 соби

Handycap Room - Вкупно има 4 соби, со површина од 44 м2. Може да се сместуваат до 2 лица. Собите се специјално дизајнирани за лица со посебни потреби. Има балкон од 15 м2, бесплатен интернет, папучи , видови на чај, кафе, млеко во прав), минибарот се полнува со без-алкохолни пијалоци првиот ден, а другите денови само со газирана и негазирана вода, дневно чистење на собата, промена на постелнината на секои 2 дена.

РЕСТОРАНИ Шведска маса

Појадок 07:00 -10:00

Доцен појадок 10:00 -10:30

Ручек 12:30 - 14:00

Вечера 19:00–21:00

Супа и ран доручек 23:30 - 03:00

Snack A la carte (плажа) 12:00 - 16:00

Услуга за храна и пијалоци во одредени периоди (01.05.2020 - 30.09.2020) - (Вафел, Ѓеврек, Gözleme, Колачиња, Торти, Сладолед) Главниот ресторан: Детски бифе (само вечера), мешалка за храна за бебиња.

A LA CARTE РЕСТОРАНИ (со претходна резервација) 01.05.2020 - 30.09.2020

BELLA AZURA РЕСТОРАН 19:00-21:00 3 пати неделно (италијанска кујна)

OTTOMAN РЕСТОРАН 19:00-21:00 2 пати неделно (отоманска кујна)

Резервациите за ресторани La la Carte A La Carte може да се направат на бирото за релевантни гости на лобито. За време на вашиот одмор (мин. 7 дена) бесплатно вечера еднаш меѓу 2 различни ресторани A la carte.

БАР

LOBBY PIANO БАР 24ч алкохолни и безалкохолни пијалоци

CHA CHA POOL БАР 10:00 - 24:00 алкохолни и безалкохолни пијалоци

LYRIC BEACH БАР 10:00 - 18:00 алкохолни и безалкохолни пијалоци

PIER БАР 10:00 - 18:00 алкохолни и безалкохолни пијалоци

CIKS DISCO БАР 24:00 - 02:00 алкохолни и безалкохолни пијалоци

ПЛАЖА И БАЗЕН

Хотелот се наоѓа на сама плажа, има приватна плажа само за гостите на хотелот, плажата е 70 м долга, 200 метри должина на платформата, туш на плажа и платформа, приватни павилјони, лежалки, душеци и пешкири. Услуги во Pier бар, алкохолни и безалкохолни пијалоци според концептот на хотелот.

Отворен базен 140см

Затворен базен 140см (загреан само од 01.04.2020 до 15.05.2020 и октомври)

Детски базен 40см (загреан само од 01.04.2020 до 15.05.2020 и октомври)

Затворен базен за деца 40см (загреан само од 01.04.2020 до 15.05.2020 и октомври)

Water slide pool 120см

Работно време на базените од 08:00 - 19:00

Работно време на аквапаркот од 10:00 - 12:00 и 15:00 - 17:00

ЗАБАВА И АНИМАЦИЈА

Azura Deluxe Resort ви нуди забава за сите возрасти, музика во живо, неверојатни забави, игри и изненадувања. Table tennis, Пикадо, Boccia, курсеви за танцување, аеробик, игри во базен, водни спортови, фитнес, танцување, музика, забави на плажа, диско, DJ, музика во живо, натпревари со пикадо , mini club (КЛУБ ЗА ДЕЦА со возраст од 4 до 12год. меѓу 10:00 до 12:30 и 14:30 - 17:00), итн.

СПА ЦЕНТАР

10 соби за масажа, 2 амами вклучувајќи и еден ВИП амам, сауна, парна соба, соба за релаксирање, затворен базен и теретана и професионален персонал.

Бесплатни услуги: Турска бања, сауна, парна бања, соба за релаксирање, затворен базен (загреан само во зимска сезона), затворен детски базен, фитнес центар.

Услуги кои се наплаќаат: Масажа и пилинг, третмани за тело, Спа услуги, салон за убавина, ВИП-спа

ДРУГИ АКТИВНОСТИ

Бесплатни услуги: Услуги за храна и пијалоци во главните ресторани и барови вклучени во концептот, сок од портокал (само за појадок), турска бања и сауна (09:00 - 20,00 часот), сите соби имаат сеф, интернет, минибар. Фитнес центар (07:00 - 20:00, не е дозволено за деца под 16 години), анимација, диско, пинг-понг, пешкири за плажа, лежалки, ватерполо, игри во базен, Boccia, аеробик, пикадо, мини клуб (10:00 - 12:30 и 14:30 - 17:00).

Услуги кои се наплааќат: Дуги локални и увезени пијалоци не се вклучени во концептот, сите пијалоци во шишиња , ВИП-СПА, масажа, салон за убавина, телефон, факс, услуги за перење, доктор и здравствени услуги,
фризерски салон, услуга во соба, количка за бебе, rent a car.

ГЕНЕРАЛНИ ИНФОРМАЦИИ

Алкохолни пијалоци не се служат на деца под 18 години и не им е дозволено да влезат во диско. Алката на раката е задолжителна во хотелот и треба да се враќа на рецепција на check-out. Во случај на загуба, мора да се доплаќа 10 евра, старата алка може да се промени бесплатно. Не губете ја картичката на собата. Во случај на загуба, мора да се плати 5 евра. Во случај на губење на пешкири или картичката за пешкири, мора да се плати 10 евра.

***Check in во 14:00 часот, check-out во 12:00 часот.
***Забрането внесување храна од ресторани и барови во вашата соба.
***Летниот концепт важи од 10.04 до 30.09.

А ла карт ресторани:

Италијански, Мексикански, Азиски, Турски и рибен ресторан. 
Работно време: 19:00-21:00. Бесплатна услуга при прва посета во секој од рестораните (за 7 ноќи престој).

Барови:

Лоби бар – 24/7. 
Бар на плажа - 10:00 - 18:00. 
Бар на крајбрежје - 10:00 - 18:00. 
Бар на базен - 10:00 - 00:00. 
Диско бар - 23:00 - 02:00. 
 

Диетално мени:

Бесплатно.

Распоред на главниот ресторан:

Појадок од 07:00-10:00, доцен појадок од 10:00-10:30, ручек од 12:30-14: 00, вечера од 19:00-21:00, ноќна закуска 23:30-05:00. 

Барот на плажа подготвува мали оброци во попладневните часови.

Концепт:

Ultra All Inclusive

Вегетаријанска храна:

Бесплатно.

Детали:

Концептот е валиден во текот на целиот ден од 10 Април до 30 Септември. Локалните и некои увозни пијалоци и сладоледите се вклучени.

Со доплата: некои локални и увозни пијалоци, коктели, свежо цедени сокови.


Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.