Ново пребарување

Држава:

Турција

Регион:

Сиде

Област:

Манавгат

Аеродром:

80 км

   

Услови за сместување

Домашни миленици:

Не е дозволено.

Соби за лица со инвалидитет:

2 стандардни соби.

Споени соби:

Не се достапни.

Соби за пушачи:

Пушењето во соба е забрането.

Плажа

Крпи:

Бесплатни.

Лежалки:

Бесплатни.

Душеци:

Бесплатни.

Платформа:

1 дрвен мост

Чадори:

Бесплатни.

Плажа:

Приватна песочна плажа со камчиња.

Влез во море:

Камчиња.

Детали:

Крпите за на плажа се земаат со депозит.

Забава

Дискотека:

Бесплатно.

Вечерни програми:

Забавни шоуа.

Дневни активности:

Достапни.

Детали:

Анимациониот тим се состои од 10-12 луѓе и функционира од 1 Мај.

Инфраструктура

Амфитеатар:

Достапен.

Доктор:

Со доплата.

Менувачница:

Достапна.

Бербер:

Со доплата.

Перална:

Со доплата.

Салон за убавина:

Со доплата.

Продавници:

Достапни.

Кредитни картички:

Мастер кард / Виза / Американ Експрес.

Паркинг:

Бесплатен.

Изнајмување автомобили:

Со доплата.

Интернет:

Бесплатен.

Детали:

Доктор на барање. Интернетот е бесплатен во лоби.

Поволности за деца

Детско креветче:

Бесплатно.

Игралиште:

Достапно.

Мини клуб:

Достапен.

Базен:

Достапен.

Изнајмување бебешка количка:

Со доплата.

Дадилка:

Со доплата.

Детали:

2 базен на отворено, 1 базен на затворено.
Мини клуб за деца од 4 до 12 години, со работно време од  10:00-11:30 и 14:30-17:00.
Игралиште на отворено.
Изнајмување на бебешки колички за околу 5 еур на ден.
Бебиситер за 10 еур на час.
Во главниот ресторан можете да користите блендер и микробранова за подготовка на бебешка храна.

Базени

Базен на затворено:

Достапен.

Базен на отворено:

Достапен.

Тобогани:

Достапни.

Информации за базените и тобоганите:

1 базен на отворено со 550 м2, без греење, со работно време 07:00-19:00. 
1 базен на затворено греен во зимска сезона со 140 м2.
3 тобогани, со работно време: 10:00-12:00 и 14:00-17:00.

Спа центар

Спа центар:

Со доплата.

Амам:

Бесплатно.

Џакузи:

Со доплата.

Сауна:

Бесплатно.

Масажи:

Со доплата.

Спорт

Кошарка:

Бесплатно.

Изнајмување велосипеди:

Со доплата.

Билијард:

Со доплата.

Мини фудбал:

Бесплатно.

Мини голф:

Бесплатно.

Теретана:

Бесплатно.

Тенис:

Бесплатно.

Пинг понг:

Бесплатно.

Одбојка на плажа:

Бесплатно.

Водни спортови:

Со доплата.

Детали:

1 тениски терен со цврста површина, осветлување за околу 10 евра на час, изнајмување рекети и топчиња бесплатно.

А ла карт ресторани:

Турски, Отомански и рибен ресторан.
Работно време: 19:00-21:30. Потребна е резервација. Можна е една бесплатна посета при престој од минимум 7 ноќи.
 

Барови:

Лоби бар: 10:00-19:00. 
Бар на базен: Работи постојано.
Витамин бар (со доплата): 10:00-19:00. 
Снек бар: 12:00-17:00. 
Диско бар: 23:00-02:00.

Диетално мени:

Бесплатно.

Оброци во главниот ресторан:

Појадок 07:00-10:00, доцен појадок 10:00-10:30, ручек 12:30-14:00, вечера 19:00-21:00, доцна вечера 23:00-00:00. Шведска маса. Преку ден, мали оброци се достапни во снек барот.

Концепт:

Ultra All Inclusive

Вегетаријанска храна:

Бесплатно.

Детали:

Концептот "Ultra All Inclusive" функционира постојано и вклучува безалкохолни и алкохолни локални пијалоци. Со доплата: Свежо цеден сок, увозни пијалоци.

...Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.