Ново пребарување

Положба

Хотелот се наоѓа во областа Evrenseki, оддалечен 10км од Сиде и 65км од аеродромот во Анталија.

Услуга - Ultra All Iclusive

Ultra all inclusive – шведска маса за појадок, доцен појадок, утринска ужина, ручек, попладне торти и колачи, ужина, вечера, доцна ужина, локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед за време на вечерата, мини бар во собите, A’la Carte ресторани со претходна резервација. НЕ Е ВКЛУЧЕНО: луксузни увозни пијалоци, сите локални и увозни флаширани вина, шампањ, послуга во соба.

Главен ресторан со шведска маса, A’la Carte ресторани – Ristorante La Vela – Италијанска кујна, Cevahir – Турска кујна, Dolphin – Морска храна и Picante – Мексиканска кујна, Barbеque A’la Carte, барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, бебиситер, услуги за перење и пеглање, продавници, телефон, интернет и компјутерски игри, рент а кар дополнително се наплатуваат. WI – FI интернет конекција во Лоби и на базен е бесплатна.

Сместување

Вкупен број на соби 384 распоредени во три објекти.
Стандардни соби: 341 (30m²; една спална соба, едно купатило, макс. 2+1 лице),
Фамилијарни соби: 40 (55m², две спални соби одвоени со врата, едно купатило, макс. 4 лица) и 3 соби за хендикепирани лица.
Собите се со страничен поглед кон море, директен поглед кон море и поглед кон копно, приватно купатило со туш, фен, централен клима уред кој работи според временските услови, телефон, мини бар (се дополнува секој ден со безалкохолни пијалоци и пиво), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф, LCD TV со сателитски програми, WI-FI интернет конекција (со доплата), балкон.

Спорт и забава

Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, лизгалки на вода, Фитнес центар, Турска бања, сауна, одбојка на плажа, пинг понг се бесплатни. Масажа, Спа центар, салон за убавина, куглање, билјард, сите спортови на вода дополнително се наплатуваат. Забавни програми во текот на денот, натпревари, шоу програми, мини клуб за деца од 04-12 години.

Плажа

Хотелска приватна песочна плажа, лежалки, чадори и пешкири на плажа се бесплатни.
Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.