Ново пребарување

ЛОКАЦИЈА

Хотелот е лоциран во Соргун, на 4 км оддалеченост од Сиде и 75 км од аеродром. Хотели во близина: Војаж Соргун, Барут Сенсатори.

ИНФОРМАЦИИ ЗА ХОТЕЛОТ

Хотелот е последно реновиран во 2014. Се состои од зграда од 5 ката и располага со 5 лифта. Зафаќа површина од 47.000 м2. Соодветен е за сместување на лица со инвалидитет.


Се прифаќаат Виза и Мастеркард картички.


Плажа

Приватна песочна плажа со камчиња во близина на хотелот, долга 250 метри. Чадорите, лежалките, душеците и крпите за на плажа се бесплатни. Опремена е со бар на плажа, тушеви, простор за пресоблекување и чувари.


ИНФРАСТРУКТУРА

 • Базен на отворено со 1200 м2.
 • Базен со 2 тобогани со 80 м2.
 • Покриен базен со 120 м2.
 • Главен ресторан
 • 4 а ла карт ресторани: Италијански, Мексикански, рибен, Турски (една посета во 1 ресторан бесплатно).
 • 5 барови
 • 4 тениски терени
 • 1 конференциски сали: 200 луѓе.
 • Продавници

Важно

Сместување со домашни миленици не е дозволено.

КАРАКТЕРИСТИКИ НА СМЕСТУВАЊЕТО

Хотелот располага со 463 соби со поглед на море, базен или градина.

Собите се опремени со: Централна клима (во зависност од временските услови), сателитска ТВ, мини бар (се дополнува секој ден), телефон, бања, фен, сеф, балкон, кревет на расклопување (ако е потребен).

Подови: Тепих.

Чистење на собите: Секој ден.

Промена на постелнина: 2 пати во неделата.

Промена на крпи: 3 пати во неделата.

УСЛУГИ
Спорт и забава

Бесплатно:

 • Анимација
 • Турска бања, сауна
 • Џакузи
 • Фитнес центар
 • Амфитеатар
 • Диско на затворено
 • Аеробик
 • Пикадо, пинг понг
 • Одбојка на плажа, бочиа


Со доплата:

 • Масажи
 • Центар за здравје
 • Бербер
 • Соба за игри
 • Сите водни спортови


Останати услуги:

 • Менувачница
 • Медицински услуги
 • Wi-Fi (бесплатно во лоби и покрај базен)
 • Перална, хемиско чистење
 • Изнајмување на автомобил и велосипед
 • Фотограф


ЗА ДЕЦА

 • Бебешка колибка на барање
 • Детска анимација
 • Мини клуб (од 4 до 11 години)
 • Соба за спиење
 • Детски базен со 42 м2
 • Покриен базен со 14 м2
 • Соба за игри
 • Детски столчиња во ресторан
 • Бебешка количка (со резервација)

UAI - Ultra All Inclusive.

Концептот вклучува: Појадок, ужина, ручек, вечера, свежо цеден сок за појадок, благо, мали закуски во одредени часови, доцна закуска, сладолед во одредени часови, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци.

Увозните пијалоци не се вклучени во концептот. Собната услуга од 08:00 до 00:00 часот се наплаќа.
Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.