Ново пребарување

Држава:

Турција

Регион:

Сиде

Област:

Сиде

Аеродром:

48 км.

   

Услови за сместување

Домашни миленици:

Не е дозволено.

Соби за лица со инвалидитет:

3 супериор соби.

Споени соби:

Не се достапни.

Соби за пушачи:

Пушењето во соба е забрането.

Плажа

Крпи:

Бесплатни.

Лежалки:

Бесплатни.

Чадори:

Бесплатни.

Плажа:

Приватна песочна плажа.

Влез во море:

Песок.

Детали:

Промена на крпите за плажа во истиот ден се наплаќа.

Забава

Дискотека:

Бесплатно.

Вечерни програми:

Танц шоуа, професионални настани навечер, музика во живо 3 пати во неделата.

Дневни активности:

Спортски и забавни активности.

Инфраструктура

Амфитеатар:

Достапен.

Доктор:

Со доплата.

Бербер:

Со доплата.

Перална:

Со доплата.

Салон за убавина:

Со доплата.

Продавници:

Достапни.

Кредитни картички:

Мастер кард / Виза.

Паркинг:

Бесплатен.

Изнајмување на автомобили:

Со доплата.

Интернет:

Бесплатен.

Детали:

Достапен е доктор по потреба. Интернетот во лоби е бесплатен (за брз интернет се доплаќа).

Поволности за деца

Детско креветче:

Бесплатно.

Детски столчиња во ресторан:

Достапни.

Игралиште:

Достапно.

Мини клуб:

Достапен.

Базен:

Достапен.

Дадилка:

Со доплата.

Детали:

Мини клуб за деца од 4 до 12 години со работно време од 10:00-12:00 и 14:30-17:00). Мини диско. 
3 детски базени на отворено (без греење).  
1 детски базен на затворено, отворен од 1 Ноември до 31 Март.
Бебиситер на барање, со доплата и претходна резервација.
Аквапарк (работи во зависност од временските услови ). 
Лунапарк – работи од 15 Јуни до средината на Октомври (се користи заедно со Таџ Махал). Работно време на Аквапаркот: 19:00 –14:30.

Базени

Греен базен:

Достапен.

Базен на затворено:

Достапен.

Базен на отворено:

Достапен.

Тобогани:

Достапни.

Информации за базените и тобоганите:

4 базени на отворено (без греење). 
1 базен на затворено (со греење, работи од 1 Ноември до 31 Март) со 460 м2. 
8 тобогани за возрасни и 3 за деца со работно време од 10:00-12:00 / 14:00-16:00. Водниот парк е заеднички со Таџ Махал.

Спа центар

Спа центар:

Со доплата.

Амам:

Бесплатно.

Сауна:

Бесплатно.

Масажи:

Со доплата.

Спорт

Билијард:

Со доплата.

Теретана:

Бесплатно.

Тенис:

Бесплатно.

Пинг понг:

Бесплатно.

Одбојка на плажа:

Бесплатно.

Водни спортови:

Со доплата.

Детали:

5 тениски игралишта (осветлување, часови и реквизити со доплата), потребна е претходна резервација.

А ла карт ресторани:

Gusto Della Notte: Италијански ресторан, 19:00-21:30. Наплата по мени.
Agra: Мексикански и Индиски ресторан, 19:00-21:30. Наплата по мени.
La Filika: Ресторан за морска храна, 19:00-21:30. По мени со доплата.
Потребна е резервација 2 дена однапред.

Барови:

Амфи бар: 10:00-21:30 (не работи во зимска сезона). 
Аква бар: 10:00-17:30 (не работи во зимска сезона). 
Бар на плажа: 10:00-18:00 (не работи во зимска сезона). 
Агонда снек бар: 12:30-15:00. 
Лоби бар: 10:00-17:00. 
Нот бар: Постојано. 
Бар на базен: 10:00-00:00 (не работи во зимска сезона). 
Ноќен клуб: 00:00-02:30. 
Слаткарница: десерти, 16:00-00:00.

Оброци во главниот ресторан::

Таџ Махал: Појадок 07:00-10:00, ручек 13:00-14:30, вечера 19:00-21:30. 
Бистро: доцен појадок 10:00-11:00, ноќна ужина 00:00-07:00. 
Сите пијалоци се служат на маса, освен за појадок. За време на појадок не се служат алкохолни пијалоци.

Концепт:

Ultra All Inclusive

Детали:

Концептот функционира постојано и вклучува локални и одредени увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци и сладолед (за вечера). Во сите ресторани пијалоците се служат во чаша.
Со доплата: одредени локални и увозни пијалоци, свежо цедени сокови, шампањ, флаширани пијалоци, премиум пијалоци.

...

Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.