Ново пребарување

Држава:

Турција

Регион:

Сиде

Област:

Сиде

Аеродром:

48 км.

Услови за сместување

Домашни миленици:

Не е дозволено.

Соби за лица со инвалидитет:

3 супериор соби.

Споени соби:

Не се достапни.

Соби за пушачи:

Пушењето во соба е забрането.

Плажа

Крпи:

Бесплатни.

Лежалки:

Бесплатни.

Чадори:

Бесплатни.

Плажа:

Приватна песочна плажа.

Влез во море:

Песок.

Детали:

Промена на крпите за плажа во истиот ден се наплаќа.

Забава

Дискотека:

Бесплатно.

Вечерни програми:

Танц шоуа, професионални настани навечер, музика во живо 3 пати во неделата.

Дневни активности:

Спортски и забавни активности.

Инфраструктура

Амфитеатар:

Достапен.

Доктор:

Со доплата.

Бербер:

Со доплата.

Перална:

Со доплата.

Салон за убавина:

Со доплата.

Продавници:

Достапни.

Кредитни картички:

Мастер кард / Виза.

Паркинг:

Бесплатен.

Изнајмување на автомобили:

Со доплата.

Интернет:

Бесплатен.

Детали:

Достапен е доктор по потреба. Интернетот во лоби е бесплатен (за брз интернет се доплаќа).

Поволности за деца

Детско креветче:

Бесплатно.

Детски столчиња во ресторан:

Достапни.

Игралиште:

Достапно.

Мини клуб:

Достапен.

Базен:

Достапен.

Дадилка:

Со доплата.

Детали:

Мини клуб за деца од 4 до 12 години со работно време од 10:00-12:00 и 14:30-17:00). Мини диско. 
3 детски базени на отворено (без греење).  
1 детски базен на затворено, отворен од 1 Ноември до 31 Март.
Бебиситер на барање, со доплата и претходна резервација.
Аквапарк (работи во зависност од временските услови ). 
Лунапарк – работи од 15 Јуни до средината на Октомври (се користи заедно со Таџ Махал). Работно време на Аквапаркот: 19:00 –14:30.

Базени

Греен базен:

Достапен.

Базен на затворено:

Достапен.

Базен на отворено:

Достапен.

Тобогани:

Достапни.

Информации за базените и тобоганите:

4 базени на отворено (без греење). 
1 базен на затворено (со греење, работи од 1 Ноември до 31 Март) со 460 м2. 
8 тобогани за возрасни и 3 за деца со работно време од 10:00-12:00 / 14:00-16:00. Водниот парк е заеднички со Таџ Махал.

Спа центар

Амам:

Бесплатно.

Сауна:

Бесплатно.

Масажи:

Со доплата.

Спорт

Билијард:

Со доплата.

Теретана:

Бесплатно.

Тенис:

Бесплатно.

Пинг понг:

Бесплатно.

Одбојка на плажа:

Бесплатно.

Водни спортови:

Со доплата.

Детали:

5 тениски игралишта (осветлување, часови и реквизити со доплата), потребна е претходна резервација.

РЕСТОРАНИ

Главниот ресторан

Појадок - диетален бифе, кафе, чај - 07:00 - 10:00

Доцен појадок - 10:00 - 11:00

Ручек - диетален бифе, сите пијалоци се служат на маса - 13:00 - 14:30

Вечера - 19:00 - 21:30

Regular Snack Corners

Ручек 12:30 - 15:30

Сладолед, пица, döner, компир, сендвичи, пржено пилешко, вафел, палачинки, торти - 12:30 - 17:30

Secret Bistro

Доцна вечера 23:30 - 03:00

Ран појадок 03:00 - 07:00

Ebruli Patisserie

Слаткарница & пијалоци 16:00 - 19:00

Room service

Мени за храна & пијалоци (достапна 24ч.) со доплата

A’ LA CARTE РЕСТОРАНИ

Mesez fish - A’la Carte Restaurant - медитеранска кујна 19:00 - 22:00 со доплата

Şark-i turkish - A’la Carte Restaurant - специјална турска кујна 19:00 - 22:00 со доплата

Steak House Steak - A’la Carte Restaurant - 19:00-22:00 со доплата

Eros Aphrodisiac - A’la Carte Restaurant - специјален ресторан за парови 19:00 22:00 со доплата

Blind Darkness - A’la Carte Restaurant - вечера во темнината 19:00 - 22:00 со доплата

Arrigato Sushi - A’la Carte Restaurant Healthy - јапонска кујна 19:00 - 22:00 со доплата

Basilico Italian- A’la Carte Restaurant - италјанска кујна 19:00 - 22:00 со доплата

*** Според кодексот на облекување, гостите кои носат облека на пример шорцеви, костим за капење, папучи, не можат да влезат во ресторанот.

БАР

Cheer Бар - 10:00 - 23:30

Regular Бар - (коктели) 10:00 - 19:00

Beach Бар - 09:00 - 18:00

Atrium Бар - 09:00 - 00:00

Show Center Бар - 21:30 - 00:00

Lab Диско Бар - 23:30 - 02:30

Sunset Бар - 10:00 - 00:00

***MINIBAR - Се полнува со вода и пиво еднаш дневно.

ГЕНЕРАЛНИ ИНФОРМАЦИИ

1. Сите пијалоци ќе се сервираат во чаши, нема услуга за пијалоци во шишиња.
2. Сите пијалоци ќе бидат сервирани на масата од персоналот (освен во појадок).
3. Персоналот има право да одбие да служи алкохол, доколку гостинот е под дејство на алкохол.
4. A la Carte рестораните се со доплата.
5. Според кодексот на облекување, гостите кои носат на пример шорцеви, костим за капење, папучи, не можат да влезат во ресторанот..
6. Restaurants are open upon demand and weather conditions.
7. Луксузните увезени пијалоци (12 год+ виски, коњак, бурбон VSOP/XO итн.) и некои други увезени пијалоци, не се вклучени во концептот.
8. Минибарот се полнува секој ден со без-алкохолни пијалоци, вода и пиво.
9. Услуга во соба се доплаќа.
10. Сите свежо овошни сокови се со доплата.
11. На гости под 18год. не се служи алкохол.
12. Според турскиот закон, пушењето е забрането во затворен простор.
13. Гостите треба до носат алки од хотелот за безбедност и можност за користење на хотелските капацитети.
14. Хотелот има право да направи измени во концептот, без да им даде информации на институциите.
15. Adam & Eve хотелот е само за возрасни (+16).


Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.