Ново пребарување

ЛОКАЦИЈА

Локација: Турција, Кемер, Белдиби

Оддалеченост од аеродром: 41 км

Оддалеченост од најблискиот центар: Во центарот на Белдиби

Оддалеченост од град: 15 км до Кемер

Оддалеченост од море: Прва линија.

УСЛОВИ НА СМЕСТУВАЊЕ

Соби за лица со инвалидитет: 5 стандардни соби

Соби за пушачи: Пушењето во соба е забрането

Check in: 14:00 часот / Check out: 12:00 часот

ПЛАЖА

 • Пешкири
 • Лежалки
 • Чадори

Плажа: Приватна плажа со песок и камчиња.

Влез во море: Песок и камчиња.

Платформа: Бетонирана

Детали: Павилјоните се наменети за гостите на Ака Резиденс. Доколку има слободни павилјони, гостите на Ака Антедон можат да платат за да ги користат.

ЗАБАВА

 • Дискотека

Вечерни програми: Достапни.

Дневна забава: Спорт и релаксација.

Детали: Анимациониот тим се состои од 16 лица.

ИНФРАСТРУКТУРА

 • Амфитеатар
 • Кино
 • Доктор (со доплата)
 • Менувачница
 • Бербер (со доплата)
 • Перална (со доплата)
 • Салон за убавина
 • Продавници
 • Компјутерски игри (со доплата)
 • Паркинг
 • Интернет

Хотелот прифаќа картички: Мастеркард, Виза.

Детали: Интернетот е достапен насекаде (и во соба).

ПОВОЛНОСТИ ЗА ДЕЦА

 • Детско креветче
 • Детски столчиња во ресторан
 • Игралиште
 • Мини клуб
 • Базен
 • Шишенца за млеко
 • Изнајмување на бебешки колички (со депозит)
 • Дадилка (со доплата)

Детали: Мини клуб (за деца од 4 до 12 години, со работно време од 10:00-12:30 и 14:30-17:30. 

Во главниот ресторан може да користите блендер и микробранова за подготовка на бебешка храна.

БАЗЕНИ

 • Греен базен
 • Базен на затворено
 • Базен на отворено
 • Тобогани

Детали: 2 базени на отворено со свежа вода.

1 базен на затворено со морска вода, греен во зимска сезона.

7 тобогани со работно време од 10:00-12:00 и 14:00-17:00. 

СПА

 • Амам
 • Сауна
 • Џакузи
 • Масажи (со доплата)

СПОРТ

 • Кошарка
 • Мини фудбал
 • Билијард
 • Нуркање (со доплата)
 • Теретана
 • Тенис
 • Пинг понг
 • Одбојка на плажа
 • Спортови на вода

Детали: 3 тениски терени (реквизити со депозит, осветлување и тениски часови со доплата).

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ:

 • Детско мени
 • Диетално мени
 • Вегетаријанска храна

А ла карт ресторани: Турски, Италијански, Француски и Рибен ресторан. Работно време на рестораните од 19:00 - 22:00. Се наплаќаат и потребна е резервација.

Барови: Елит бар: 09:00-02:00. 

Бар на базен: 10:00-01:00. 

Ред Лонџ: 18:00-01:00. 

Бар на плажа: 10:00-00:00. 

Кафе Турк: 10:00-01:00. 

Диско бар: 23:00-02:30. 

Спа Витамин бар (со доплата): 10:00-18:00. 

Достапни се фрижидери на плажа каде може да се послужите со флаширани безалкохолни пијалоци.

Работно време на главниот ресторан: Појадок 07:00-10:00, доцен појадок 10:00-11:00, ручек 12:30-14:30, вечера 19:00-21:30, ноќни закуски 23:00-01:00, ужина 01:00-07:00. Шведска маса.

Power system : UAI

Детали: Концептот функционира од 9 часот наутро до 2 часот по полноќ и вклучува локални и одредени увозни пијалоци и сладолед.

Се наплаќа: Свежо цедени сокови, стари вина од локално и странско производство, премум класа пијалоци.

Менаџерскиот тим има право да го менува списокот на пијалоци.
Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.