Ново пребарување

Регион

Аланија

Ресорт

Окурчалар

Аеродром

90 км

 

2 км до Оркучалар

Плажа

Пешкири

Бесплатно

Лежалки

Бесплатно

Душеци

Бесплатно

Платформа

Има

Чадори

Бесплатно

Плажа

Приватна плажа со песок и камчиња

Должина

150 м

Забава

Диско

Бесплатно

Ноќни програми

Има

Денска забава

Има

Дополнителна информација

Тимон на анимација се состои од 15 лица кои зборуваат на руски јазик.

Инфраструктура

Амфитеатар

Има

Доктор

Се наплаќа

Размена на валута

Има

Бербер

Се наплаќа

Перење алишта

Се наплаќа

Фризерски салон

Се наплаќа

Продавници

Има

Хотелот прима кредитни картички

Master Card, Visa

Паркинг

Бесплатно

Internet corner

Се наплаќа

Wifi

Бесплатно

Дополнителна информација

Wi-Fi - бесплатно 128 KB. Докторски услуги 10.00-17.30.

Услуги за деца

Детско креветче

Бесплатно

Столче во ресторан

Има

Игралиште

Има

Мини клуб

Има

Базен

Има

Садови за деца

Нема

Количка

Нема

Дадилка

Нема

Дополнителна информација

Мини клуб за деца од 4 to 12 години (од 15 Мај до 15 Октомври), од 10: 00-12: 00 и од 14: 00-17: 00. Игралиште на отворено.

Базени

Внатрешен базен

Има

Надворешен базен

Има

Тобогани

Има

Дополнителна информација

2 надворешни базени: 1200 и 280 м2.
Внатрешен базен 50 м2.
Работно време на базените 07: 00-18: 00.
3 тобогани, од 10.00-12.00 / 14.00-17.00.

СПА

Сауна

Се наплаќа

Масажа

Се наплаќа

Спорт

Кошарка

Бесплатно

Билјард

Се наплаќа

Мини футбал

Бесплатно

Теретана

Бесплатно

Тенис

Бесплатно

Пинг-Понг

Бесплатно

Одбојка на плажа

Бесплатно

Одбијка

Бесплатно

Спортови на вора

Се наплаќа

Дополнителна информација

1 тениски терен: осветлување - се наплаќа, рекети и топки - бесплатно.

A la carte ресторани / бифе

Турски ресторан, азиски ресторан и рибен ресторан од 19: 00-21: 00.
Со претходна резервација.
Една бесплатна посета на еден од рестораните е можна.
Ресторани се отворени од 15 Мај до 15 Октомври.

Бар

Lobby bar: 10: 00-00: 00.
Pool bar: 10: 00-00: 00.
Beach bar: 10: 00-16: 00.
Snack bar: 12: 00-14: 00.
Chardak Bar: 12: 00-00: 00.
Disco-bar (со доплата): 23: 00-02: 00.

Диетален мени

Бесплатно

Работно време на главниот ресторан

Појадок 07: 00-10: 00, ручек 12: 30-14: 30, вечера 19: 00-21: 00, грицки 21: 30-07: 00. Бифе. Во тек на денот грицки се служат во Snack Bar.

Концепт

UAI

Вегетаријанска храна

Бесплатно

Дополнителна информација

Ultra All Inclusive концептот важи од 10:00 до 00:00, вклучува локални алкохолни и безалкохолни пијалоци (храна 24 часа).


Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.