Ново пребарување

Држава :

Турска

Област:

Белек

Ресорт:

Белек

Аеродром:

35 km

   
   

Услови за сместување

Сместување со миленичиња:  

Не е дозволено

Соби за особи со посебни потреби:

3 стандардни

Соби за не- пушачи:

Пушењето не е дозволено во соби

Детали за приспособеност:

За лицата со посебни потреби: специјално опремени простории – приспособен  излез на балконот, погодно место на закачалки во плакарите, посебно копче во близина на креветот за да се отвори влезната врата, специјално опремено купатило и тоалет. Можно е да се изнајми инвалидска количка ( дел во канцеларијата на докторот). Територијата на  хотелот е дизајнирана со сите потребни објекти за лицата со посебни потреби: прилагоден пристап до плажа, базен и ресторан, рампи, лифт за пуштање во водата во базенот (лето во отворен базен, зима во покриена површина) , специјално опремени тоалети. На плажата - специјален дневен стол со  голем дијаметар за лесно движење на песочна плажа.

Плажа

Крпи  за плажа:

Бесплатно

Лежалки  на плажа:  

Бесплатно

Лежалки –душеци:

Бесплатно

Чадори  за сонце:

Бесплатно

Плажа:

Песочна приватна

Влез во море:

Песочна и ситни камчиња

Детали:

Павиљони на плажа – се наплаќа од 45-50 евра /на ден (максимум 4 лица.).Во зима, плажата е отворена во зависност од времето.

Забава

Дискотека:

Бесплатна

Вечерни програми:

Вечерни програми, шоуа.

Дневни активности:

Спорт  и  рекреативни  активности на плажа и покрај базенот .

Детали:       

Тим на аниматори од 20 луѓе. Анимација се изведува на руски,  јазик.Во зимската сезона - мирна анимација.

Инфоструктура

Амфитеатер:

Достапно

Лекар:

Се наплаќа

Менувачница:

Достапно

Бербер:

Се наплаќа

Перална:       

Се наплаќа

Бутици:

Достапно

Хотелот ги прифаќа:

Master Card, Visa

Паркинг:

Бесплатно

Игри на колмпјутер:

Се наплаќа

Интернет кафе:

Се наплаќа

Wi-Fi:

Бесплатно

Детали:

Лекар по потреба. Wi-Fi – во круг на хотелот и во собибесплатно. 
Интернет кафе 4 еур на час.

Услуги  за деца

Детско  креветче:

Бесплатно

Детско столче за хранење:

Достапно

Игротека:

Достапно

Мини клуб:

Достапно(отворена игротека )

Базен:

Достапно

Шишенца со цуцли:

Бесплатно

Изнајмување на количка :

Се наплаќа

Дадилка:

Се наплаќа

Детали:

2 отворени базени. 1 затворен базен.Мини-клуб за деца од 4-12 години, отворен од 10: 00-12: 00ч и од 14: 30-17: 00ч.

Бебечко столче  на  барање (10 евра на час).

Изнајмување на колички за бебиња (се плаќа според достапноста, бројот  е ограничен, приближна цена е 5 евра дневно, исто така се наплаќа депозит од 50 евра).

Базен

Загреан базен:

Достапен

Затворен базен:

Достапен

Отворен базен:

Достапен

Тобогани:

Достапни

Детали за базенот и тобоганите:

5 отворени базени (не работат во зима): површина од 982 sq. M, 305 sq. M, 251 sq. M, 300 sq. M, 705 sq. M, отворени од 09: 00-19: 00.ч 
1 внатрешен( загреан), површина од  ​​174 square meters, running 08: 00-19: 00. 
3 тобогани за возрасни  1 воден тобоган за деца , од 10: 00-12: 00 ч и  од 14: 00-16: 00ч.

Спа

Амам:

Бесплатно

Џакузи :

Бесплатно

Сауна

Бесплатно

Масажа:

Се наплаќа

Спорт

Кошарка:

       Bесплатно

Билјард:

Се наплаќа

Куглање:

Се наплаќа

Нуркање:

Се наплаќа

Голф:

Се наплаќа

Мини голф:

Беспалатно

Теретана:

Бесплатно

Тенис:

Бесплатно

Пинг понг:

Бесплатно

Водени спортови:

Се наплаќа

Детали:

2 тениски игралишта со тврда површина, осветлување (бесплатно), изнајмување на опрема (се наплаќа), часови со тренер (се плаќа).

Спортските капацитети на отворено се предмет на временски услови.

А ла  карт  ресторани:

Турски ресторан  (еднаш неделно бесплатно). Индиски ресторан (еднаш неделно бесплатно). Италјански ресторан  (9 eur по лице). Мексички ресторан (9 eur.по лице). Рибен ресторан (9 eur по лице). Работно време на рестораните од  19:00-21:00ч. Потребна е резервација.Во зимска сезона има  2 А ла карт ресторани: Турски и Италјански (се наплаќа )

Бар:

Лоби бар  - постојано отворен (во зимска сезона од 10:00ч до 00:00). 
Диско бар  отворен од 23: 00 - 02: 00ќ. 
Плажа бар од 10: 00-18: 00ч (не е отворен во зима)Делфин бар од 10: 00-18: 00ч (не е отворен во зима), почнува со работа на  01.06.) 
Ликиа Бар 10: 00-00: 00 ч (не е отворен во зима)

Детско мени:     

Бесплатно

Диетално мени:

Бесплатно

Распоред во главниот ресторан:

Појадок од 07: 00-10: 00ч, доцен појадок од  10: 00-11: 00ч (само во летна сезона), ручек од 12: 30-14: 30ч, вечера 18: 45-21: 15ч, касна вечера од 22: 30- 02:00ч

Концепт:

Ultra All Inclusive

Вегетаријанска храна:

Бесплатно

Детали:

Системот "Се вклучено" функционира деноноќно, вклучува безалкохолни и алкохолни пијалоци од  локално производство и  некои увезени пијалаци.Се наплаќа: свеж сок, некои увезени пијалаци, сите флаширани пијалаци и  спакуван сладолед..Во зимската сезона, концептот вклучува локални безалкохолни пијалаци и алкохолни пијалоци од: 10: 00-00: 00,ч. Се наплаќа: свежо цаден  сок, увезени пијалаци, сите пијалоци во шишиња,  спакуван сладолед.Концептот започнува во 12:00ч на денот на пристигнување и завршува во 12:00ч на денот на заминување.Рестораните и баровите лоцирани на отворено работат во зависност од временските услови.


Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.