Ново пребарување

ПОЛОЖБА :

Хотелот се наоѓа во Турклер, 18 км  од центарот на Алања , а на  100 км од аеродромот на  Анталија.

УСЛУГА - ALL INCLUSIVE   :  

Вклучена појадок; ручек и вечера; Два алакарт  ресторани и со депозит  ( за деца под 14 години е бесплатно ); сладолед и закуски се сервираат во одредено време ; попладневен чај. Неограничено  безалкохолни и алкохолни пијалоци (со исклучок на меѓународни брендови) се служат за минимум  12 часа на ден .Активностите од  аеробик; аеробик во вода; пикадо; мини фудбал; пинг понг; тенис (дење) и одбојка на плажа.На базен и плажа , дневни активности и вечерна  забава обично вклучува активности и шоу .Фискултура и сауна.Од 01 мај сите гости можат да ги користат објектите на островот Ефталија( на 500 метри оддалеченост од плажата) во која се  вклучени 12 wтобогани, два главни базени, детски клуб, игралиште, забавен парк за деца, слатки, барови, снек бар, ала карт ресторани (со дополнителен депосит) и забаба и активности,  преку ден и навечер.Доручек од 07:00-10:00, ручек од 12:30-14:00 и вечера од 7,00 часот до 9.00 часот. Од изутрина  се нудат и бифе и  ресторански услуги, како и ручек на Ефталија островот.Вода, безалкохолни пијалаци, локално пиво и вино вклучени со ручек и вечера, се нудат во четири ресторанти.Исто така вода , безалкохолни пијалоци, кафе, чај и локални алкохолни пијалоци  се нудат во комплекс на хотелите на Ефталиите, им преку ноќ и ден.Една вечера во текот на престојот од една недела, се нуди алакарт услугата во  мексиканскиот реторант или во едн  од четирите избрани алакарт  ресторани НА Ефталија островот.Сладолет од  10:00-12:00 и 14:30-16:00 во барот на Ефатлија Аква на Ефталија островот. Мини бар во секоја соби.Пиво и  безалкохолни пијалоци достапни во ресторантите-снек баровите на Ефталија островот  од 10.00 часот до полноќ.

СМЕСТУВАЊЕ :
Check-in   Од 14:00 hours   Check-out  До 12:00 hours
Сандардна соба, економска соба (без балкон), фамилијарна соба со една голема соба и фамилијарна соба со две соби. 

ПЛАЖА И БАЗЕН :

Ефталија Сплеш нуди  3 тобогани  за сите возрасти, 1 тобоган за деца и 1 главна базен со  воден парк. На островот на Ефталија има 19 тобогани за  различни возрасти . Работно време се 10:00-12:00 и 13:30-05:00. Покрај тобоганите, исто така, постојат два мали детски базени, два поголеми детски базени и пиратски брод (375м², со длабочина: 35цм), како и два големи базени без тобогани (422м², длабочина: 150цм) .

СПОРТ И ЗАБАВА  :

На Eфталија Сплеш ресортот и на Ефталија островот нуди спорт, релаксација и рекреација, за гостите кои постојано ќе се активни. Во текот на  денот и во вечерните часови богата, забавна програма е обезбедена од страна на тимот за забава. Активностите  на хотелот вклучуваат аеробик, јога, билијард (со доплата) .Гостите исто така може да го поминуваат времето во теретана или со доплата во спа делот или во базенот со солена вода (65м²), сауна, турска бања и неколку третмани.

 
www.eftaliahotels.com/eftalia-splash-hote

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ:
07:00 - 10:00 Доручек
10:00 - 11:00 Доцен доручек
12:00 - 16:30 Тестенини
12:00 - 16:00 Мали оброци
12:30 - 14:00 Ручек
14:00 - 16:00 Сладолед
19:00 - 21:00 Вечера
Некои локални алкохолни и безалкохолни пијалоци се бесплатни од 10 до 23 часот. Мини барот во соба се надополнува секој ден само со вода. Диското работи од 23 до 02 часот, влезот е бесплатен, пијалоците се наплаќаат. Превозот до плажа е бесплатен.

А ЛА КАРТ РЕСТОРАНИ:
Сите се наоѓаат на плажа. Италијански ресторан (со доплата), Отомански ресторан (со доплата), Азиски ресторан (со доплата), Скара ресторан (со доплата).

УСЛУГИ И АКТИВНОСТИ:
Бесплатно
: Сауна, турска бања, главен ресторан, тобогани и базени, одбојка на плажа, фитнес центар, паркинг, амфитеатар, анимација, мини клуб, детско бифе, анимација за деца.
Со доплата: Масажи, парна бања, тениска опрема, лоби бар, хемиско чистење, перална, телефон и факс, свежо цедени сокови, осветлување на тениски терени, тениски терени, бебиситер, доктор.

...

Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.