Ново пребарување

Држава:

Турција

Област:

Сиде

Ресорт:

Кумкој

Аеродром:

60 km

Услови  за сместување

Домашни миленици:

Не е дозволено.

Соби за лица со посебни потреби:

4 соби стандард со поглед на градина.

Соседни соби:

нема

Соби за пушачи:

Пушењето во соба е забрането.

Плажа

Крпи:

Бесплатни.

Лежалки:

Бесплатни.

Душеци:

Бесплатни.

Чадори:

Бесплатни.

Плажа:

Приватна  песочна плажа

Влез во море:

Песочен.

Детали:

Има шеталиште помеѓу плажата и хотелот.Во зима плажата е отворена зависно од временските услови.

Забава

Дискотека:

Бесплатно

Вечерни програми:

Достапни.

Дневни активности:

Спорт и забавни активности .

Детали

Тим од 13 аниматори во летна сезона, а 6 - 8 аниматори зимски период.Во диско бесплатни пијачки(по концептот на хотелот) во зима пијалоците се наплаќаат.

Инфраструктура

Амфитеатар:

Достапен.

Доктор:

Со доплата.

Менувачница:

Достапна.

Перална:

Со доплата.

Перална:

Со доплата.

Продавници:

Достапни.

Кредитни картички:

Мастер кард / Виза.

Изнајмување автомобил:

Со доплата.

Интернет:

Бесплатен.

Comments:

Wifi in the lobby, free of charge. Doctor services upon request.

Услуги за деца

Детско креветче:

Бесплатно.

Детски столчиња во ресторан:

Достапни.

Игралиште:

Достапно.

Мини клуб:

Достапен.

Базен:

Достапен.

Детали

1 надворешен базен. 
Мини клуб: За деца од 4-12 години, со работно време од 10: 00-12: 30 и од  15: 00-17: 00. ч
Мини диско од  20:30 во амфитеатарот. 
игротеки од отворен систем .

Базен

Внатрешен базен:

Достапен.

Внатрешен базен:

Достапен.

Тобогани:

Достапни.

Информации за базените и тобоганите:

3 отворени базени со свежа водабез загревање,околу 954 sq.m, 307 sq.m и 109 sq.m. 
1 внатрешен базен  98 sq.m. (се загрева зимно време). 
3 водени тобогани без загревање работат 2 часа во утрински и 2 часа поладне зависно од временските услови. 
Надворешните базени и тобоганите не разботи преку зима .

Спа центар

Амам:

Бесплатно.

Џакузи:

Со доплата.

Сауна:

Бесплатно.

Масажи:

Со доплата.

Спорт

Изнајмување на велосипед

Со доплата

Билијард:

Со доплата.

Куглање:

Со доплата.

Нуркање:

Со доплата

Теретана:

Бесплатно.

Тенис:

Бесплатно.

Пинг понг:

Бесплатно.

Водени спортови

Со доплата

А ла карт ресторани(шведска маса) :

Отоман –Турски ресторан. 
Медитеран –Медитеранска кујна. 
Италијански –италјански ресторан (не работи во зима) 
Far East: Јапонска кујна  (не работи во зима). 
Barbeque: Скара. (не работи во зима). 
Mexican: Мексичка кујна  (не работи во зима). 

Работно време на рестораните од  19 ч до 21: 30 (во зима од  18:30 до 20:30ч)
Резервација е потребна . 
Можно е  во текот  на  еднонеделен престој бесплатно да се посети еден А ла Карт ресторан.

Бар:

Бар на базен од  10: 00 до 24: 00. 
Лонг Бар од 18: 00 -24: 00. 
Ирски паб  - постојано работно време. 
Снак бар  од  10:00 - 18:00. 
Слаткарница од  17:00 - 23:00. 
Диско бар од  23: 30-03: 00.

Диетално мени:

Бесплатно.

Оброци во главниот ресторан:

Појадок  од  07: 00-10: 00, касен појадок 10: 00-11: 00, ручек  12: 30-14: 30, снек (во снек  ресторан на плажа) од  12: 30-16: 00 вечера  од 19: 00 -21 : 00, ноќен снек  23: 30- 01: 00.

Концепт:

Ultra All Inclusive UAI(се вклучено)

Вегетаријанска кујна:

Бесплатно

Детали:

Концептот функционира постојано, вклучува локални алкохолни и безалкохолни пијалоци (пиво, вино, водка, џин, ракија, виски).За појадок не се служи алкохол.. 
Со доплата: Премиум увозни пијалоци, пијалоци, свежи цадени сокови и сокови во шишиња. 
концептот на се вклучено работи од  10: 00 -00: 00, вклучувајќи локални безколхолни и алкохолни пијалоци..


Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.