Ново пребарување

Држава:

Tурција

Регион:

Aланија

Ресорт:

Kaрчигат

Aеродром:

25 км  до Аланија аеродром

   

Сместувачки услови

Сместување со животни:

Не

Соби за лица со посебни потреби:

3 стандардни  соби со поглед на копно

Соседни соби:

Не

Соби за непушачи:

Забрането пушење во собите

Плажа

Пешкири:

Бесплатно

Лежалки за сонце:

Бесплатно

Душеци:

Бесплатно

Прелаз, понтонски:

Достапно

Чадори:

Бесплатно

Плажа:

Сопствена плажа со песок и камчиња, 150 м оддалечена од хотел.

Влез во море:

Песок, камчоња, и дел карпест.

Детали:

Прелаз до плажа од хотел, подземен.Пешкири за плажа бесплатни со депозит.
 

Забава

Диско:

Бесплатно

Вечерна програма:

Достапно

Дневна програма:

Достапно

Детали:

8 особи во аниматорскиот тим, зборуваат на руски јазик.

Инфраструктура

Лекар:

Со наплата

Берберница:

Со наплата

Перална:

Со наплата

Салон за убавина:

Со наплата

Продавници:

Достапно

Хотелот ги прифаќа кредитните картици:

Master Card, Visa

Паркинг:

Бесплатно

Изнајмување на кола:

Со наплата

Интернет кафе:

Со наплата

Wi-Fi:

Бесплатно

Детали:

Wi-Fi – во лоби и во собите достапно.

Услуги за деца

Детски кревет:

Бесплатно

Детски стол во ресторант:

Достапно

Игротека:

Достапно

Mини клуб:

Достапно

Базен:

Достапно

Услуги за чување на деца:

Не

Изнајмување на детска колица:

Со наплата

Гувернанта:

Не

Детали:

Мини клуб за деца од 04-12 год, отворен од 10:00 to 12:00 и од  15: 00-17.00. 
Изнајмување на детска колица 10 усд од ден.

Базен

Внатрешен базен:

Достапно

Надворешен базен:

Достапно

Тобогани:

Достапно

Детали за базени и тобогани:

Релакс базен – 600м2 , длабок 140 цм. 
Аква базен Aqua Pool – 450м2 површина, длабок, 140/120 цм. 
Внатрешен базен - незатоплен – 100 м2 , 140 цм длабок. 
Воден парк лоциран преку пат до хотел-со 5 тобогани, раб. време 10:00 - 12:00 / 15:00 - 17:00.

СПА

Хамам:

Бесплатно

Сауна:

Бесплатно

Maсажа:

Со наплата

Спорт

Кошарка:

Бесплатно

Булјард:

Со наплата

Нуркање:

Со наплата

Теретана:

Бесплатно

Одбојка на плажа:

Бесплатно

Водени спортови:

Со наплата

A la carte ресторанти/бифе:

Турски и рибен ресторант со резервација –два дена однапред, и посета на еден пат бесплатно, услов ако се престојува најмалку 4 ноќи. 
 

Бар:

Лоби бар  -нон-стоп отворен . 
Релакс бар 10:00 до 24:00. 
Аква парк бар 10:00 до 24:00. 
Бар на плажа 10:00 до 18:00. 
Диско бар  23.30 до 02.30.

Диетно мени:

Бесплатно

Распоред на оброци во главен ресторант:

Појадок  07: 00-09: 30, доцен појадок 09: 30-10: 00, ручек 12: 00-14: 00, Вечера 19: 00-21: 00, доцна вечера  23: 30-01: 00 . 
Аква снек барот и Снек барот на плажа нудат ладни закуски од  11:00 до 17:00.

Концепт:

Ultra All Inclusive

Детали:

Концептот "Ultra All Inclusive" е достапен нон-стоп, вклучува како алкохолни така и безалкохолни пијалоци- локален карактер, сладолед.
Со наплатаExtra: свбежи сокови, странски пијалоци, флаширани пијалоци.
Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.