Ново пребарување

Локација

Хотелот се наоѓа во Окулар на  30 км од Аланија. Анталија аеродромот  е оддалечен  90 километри. Во близина на хотел Гранада Луксори хотел.

Информации за хотелот

Хотелот е отворен  2009 година, преименуван и реновиран  2016 година. Вкупната површина  16 000 квадратни М. Се состои од главна зграда и 18 апартмани. Прилагодлив за лица со посебни  потреби . Има  5 лифтови


Хотелот  ги  прифаќа кредитните картички  Visa, MasterCard, Eurocard.


Плажа

Приватната песочна плажа е веднаш пред  хотелот. Должината на плажата е 1600 м.со лежалки, чадори, душеци - бесплатно  пешкири  за  плажа ( со депозит). Платформа  во морето влез во морето - песок,. Туш, кабини за пресоблекување  и  спасители.


ИНФРАСТРУКТУРА

 • Отворен базен  2.200 sq. m, базен со џакузи  35 sq. m
 • Базен со тобогани  270 sq. m, и 4 тобогани
 • Внатрешен базен 500 sq.m (загреван во зима)
 • Главен ресторан   за 600 особи, отворена тераса за  450 особи.
 • 1 Ала карт ресторан: Интернационална кујан (резервација е потребна)
 • 8 барови
 • 4 конференциски сали  за  100-700 особи (амфитеатер)

Важно

Домашни миленици не се дозволени.

Услови на сместување

Хотелот  има 555 соби, со поглед  на базен и море.

Собите се опремени со централна климатизација, сателитска телевизија со руски канали, мини бар (дневно надополнување - 2 лименки ладен чај", 2 лименки на Кока-Кола, 2 лименки севен уп", 2 сода, 4 шшенца вода, 2 густи сока 2 лименки диет Кола), директен телефон, бања, фен, и  мал балкон.

Подот покриен со : тепих.

Чистење на собата: дневно.

Промена на постелина : 3 пати неделно.

Промена на крпа: на барање

Услуги
Забава и спорт

Бесплатно:

 • Аниматори на руски јазик
 • Турска ,парна бања и сауна.
 • Фитнес центар
 • Дискотека затворена од  (00:00-02:00ч)
 • Пикадо
 • Пинг понг
 • Аеробик и фитнес сала


Се наплаќа:

 • Масажи


Други сервиси

 • Менувачница
 • Wi-Fi (бесплатно во лобито)
 • Перална и пеглачница
 • Лекарски интервенции по потреба
 • Шопинг центар


За деца

 • Детски аниматор на руски јазик
 • Мини клуб за деца од 4 до 12год
 • Мини диско
 • Отворен детски базен  150 sq.m
 • Игротека
 • Компјутерска играчница
 • Детско столче за хранење во рфестора

Ultra All Inclusive

Концептот вклучува: појадок,ужина, ручек и вечера - шведска маса, вечерна  кујна во вечерните часови во главниот ресторан, топли и ладни закуски и сендвичи во текот на денот, сладолед (раб време  зависно од профилот на гости и потрошен материјал), ноќни закуски и супа, неограничени локални и некои увезени пијалаци (24.00 часа).Рестораните  Ала карт  (се наплаќаат )потребна е резервација.

Сите пијалоци во шишиња и локални и увезени, брендирани со  специјални награди за пијалаци . Сите нарачки (надвор од бифето) за храна, свежи сокови, нарачки во соба се наплаќаат.

Правила на концептот:

 •  Во согласност со локалните закони, на лица под 18 години не им се служат алкохолни пијалаци.
 •  Одјавување од соба  (C / OUT) во 11:30 часот. Пријавување во собата (C / IN) во 14:30 часот.
 •  Концептот  Ултра се  вклучено   започнува во 14:30 часот на денот на пристигнување  и  завршува во 11:30 часот  на денот на заминување. Гости кои го користат концептот  Ултра  се вклучено  можат да користат храна и пијалаци (според концептот)  само за себе.
 •  На денот на заминување по 11:30 часот, по доставувањето на бројот на приемот, се доставува копче за соба, картичка за крпа и белегзија.
 •  Порано од предвиденото пријавување и покасно одјавување резултира со дополнителни трошоци.
 •  Концептот на хотелот е со  задолжителна употреба на хотелски белегзии.Плажа тобогани, и платформа во море функционираат  во зависност од временските услови.
 • Тобогани  за вода,  базени  и други рекреативни објекти  кои ги користат  децата треба да бидат придружени од нивните родители.Климатизација во зависност од временските услови.
 • За  сите  дополнителни услуги обезбедени за гостите  во хотелот, кои  не припаѓаат на  хотелот , хотелот не е одговорен за квалитетот на извршените услуги.
 • Во согласност со меѓународните стандарди за квалитет, на територијата на хотелот се врши редовна контрола и  дезинфекција на штетници.
 •  Услугата во  снек-бар  зависи од сезоната, профилот на гостите и добавувачите и може да се промени или откаже со одлуката на хотелската администрација.
 • Програмите за анимација и други настани се предмет на промена или откажување од хотелот, во зависност од временските услови,  профилот  на гостите  и други фактори.

Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.