Ново пребарување

ЛОКАЦИЈА:

Хотелот е лоциран на 7 км оддалеченост од Белек и 29 км од аеродром. Хотел во близина: Каја Палацо Голф ресорт.

ИНФОРМАЦИИ ЗА ХОТЕЛОТ:
Хотелот е отворен во 1998, последно бил реновиран во 2011. Зафаќа површина од 147.000 м2 и се состои од 1 главна зграда на 5 ката, со 6 лифтови.
Хотелот сместува лица со инвалидитет.
Се прифаќаат Виза, Мастеркард и Еурокард картички.

 
 

Плажа:
Приватна плажа со песок и камчиња веднаш пред хотелот, долга 300 метри. Чадорите, лежалките, душеците и крпите за на плажа се бесплатни. Влезот во море е мешан-песок и камчиња. Достапни се кабини за пресоблекување, тушеви и спасувачи на плажа.

 

Инфраструктура:

 • 2 базени на отворено до 560 м2, 3 тобогани во детскиот оддел.
 • Внатрешен базен 75 м2
 • Главен ресторан со покриен дел за 700 лица и отворена тераса за 500 лица.
 • 4 а ла карт ресторани: Отомански, скара, Италијански, азиски.
 • 4 барови
 • 18 тениски терени
 • 4 фудбалски терени (68 x 105 метри)
 • 13 конференциски сали: од 56-2000 м2 за 62 до 2200 лица.
 

Важно:
Не е дозволено внесување на домашни миленици.

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ:
UAI - Ultra All Inclusive
Концептот вклучува: појадок, доцен појадок, ручек и вечера врз база на шведска маса, мини оброци и сладолед во одредени часови, бесплатна посета на еден од А ла карт рестораните еднаш за време на престој, со претходна резервација.
7/24 локални и одредени увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци.
Со доплата: Флаширани пијалоци, коктели, свежо цедени сокови, собна услуга.

УСЛУГИ:
Спорт и забава:

Бесплатно:

 • Музика во живо
 • Турска бања, парна бања, сауна
 • Фитнес центар
 • Амфитеатар
 • Диско (на затворено)
 • Пинг понг, пикадо, бочиа
 • Тениски терен (попладне)
 • Одбојка на плажа
 • Одбојка
 • Аеробик и степ аеробик
 • Одредени немоторни спортови на вода (пр. кану)

Со доплата:

 • Спа центар
 • Масажи
 • Салон за убавина, фризер
 • Интернет кафе
 • Компјутерски игри
 • Билијард, часови по тенис
 • Осветлување на тениски терен
 • Изнајмување тениски рекети и топчиња
 • Јавање на коњи
 • Каја Палацо голф клуб
 • Фудбалски терен и осветлување
 • Школа за нуркање
 • Моторни спортови на вода


Останати услуги:

 • Менувачница
 • Бесплатен интернет во лоби
 • Перална и хемиско чистење
 • Продавници, фотограф
 • Доктор и медицински услуги

ЗА ДЕЦА:

 • Колибка (на барање)
 • Детски базен со 5 тобогани
 • Мини клуб (4-12 години)
 • Тинејџерски клуб (13-16 години, Јули и Август)
 • Мини диско
 • Соба за игри, игралиште
 • Беби столици во ресторан
 • Бебешка количка (на барање)

UAI - Ultra All Inclusive

The concept includes: breakfast, late breakfast, lunch and dinner (buffet) Snacks and ice cream at certain hours; A'la Carte restaurants - under the concept. * one visit to one of the a'la carte restaurants, for the entire stay, by prior reservation.

7/24 local alcoholic and non-alcoholic beverages and some imported beverages.

Drinks that are not included in the concept: bottled drinks, cocktails, fresh juices, room service (for an additional fee).

...Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.