Ново пребарување

Држава:

Турција

Регион:

Сиде

Област:

Титрејенгол

Оддалеченост од аеродром:

70 km

Оддалеченост од најблискиот центар:

7 km to Side

Карактеристики на сместувањето

Внесување на домашни миленици:

He

Соби за лица со инвалидитет:

4 стандардни соби

Соби за пушачи:

Пушењето во соба е забрането.

Плажа

Превоз до плажа:

Бесплатен

Крпи:

Бесплатни

Лежалки:

Бесплатни

Чадори за сонце:

Бесплатни

Плажа:

Приватна песочна плажа со ситни камчиња

Превоз до плажа:

Бесплатен на секои 15 минути (распоред на рецепција).

Забава

Дискотека::

Бесплатно

Вечерна програма:

Аниматорна програма

Дневни активности:

Спорт и релкасација.

Инфраструктура

Амфитеатар:

Достапен

Доктор:

Со доплата

Менувачница:

Достапна

Бербер:

Со доплата

Перална:

Со доплата

Салон за убавина:

Со доплата

Продавници:

Достапни

Прифатливи кредитни картички:

Мастер кард / Виза

Паркинг:

Бесплатен

Рента на автомобили:

Со доплата

Интернет:

Бесплатен секаде

Услуги за деца

Детско креветче:

Бесплатно

Детски столчиња во ресторан:

Достапни

Игралиште:

Достапно

Мини клуб:

Достапен

Базен:

Достапен

Бебешки колички::

Недостапни

Дадилка:

Со доплата

Детали:

Надворешен детски базен со 40 цм длабочина.
Мини клуб за деца на возраст 4-12 години, со работно време од  10:00 - 21:00 часот. Достапно е мини диско. Бебиситер се наплаќа во просек од 25 еур за час. 

Базени

Базен на затворено:

Достапен

Базен на отворено:

Достапен

Тобогани:

5 (1 за деца) сместени во Аквапаркот со работно време од 10:00-12:00, и 14:00-16:00 часот.

Спа центар

Амам:

Бесплатен

Сауна:

Бесплатна

Масажа:

Се наплаќаат

Спортски активности

Бициклизам:

Со доплата

Билијард:

Со доплата

Нуркање:

Со доплата

Мини голф:

Бесплатно

Теретана:

Бесплатно

Пинг понг:

Бесплатно

Одбојка на плажа:

Бесплатно

Спортови на вода:

Со доплата

А ла карт ресторани:

Турски, Италијански, Мексикански и Азиски ресторан со работно време од 19:00-21:00. Потребна е резервација.
Можна е бесплатна посета еднаш за време на 7 ноќи. Повторното користење чини 10 еур по лице.

Барови:

Лоби бар - 09:00-24:00. 
Лонџ бар - 20:00-23:00. 
Бар на базен - 10:00-18:00. 
Бар на плажа - 10:00-18:00. 
Диско бар - 23:30-02:00.

 

Диетално мени:

 

Бесплатно

Оброци во главниот ресторан:

Појадок 07:00 - 10:00, доцен појадок 10:00 - 10:30, ручек 12:30 - 14:00, мали оброци 12:00-16:00, вечера 18:30 - 21:00, доцна вечера 23:00 - 24:00

Концепт:

Ultra All Inclusive

Вегетаријанска храна:

Бесплатно

Детали за услугата:

 

Концептот е валиден од 24 ч и вклучува локални и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци и сладолед. Свежо цеден сок се наплаќа..


Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.