Ново пребарување

ПОЛОЖБА 

Лагуна Алија е лоциран во Аланија, на само 29 км оддалеченост од плажата Клеопатра, 32 км од аквапаркот во Аланија и 74 км од аеродромот.

УСЛУГА -ALL INCLUSIVE

Главниот ресторан служи доручек, ручек и вечера по отворено мени (шведска маса), додека за свежи коктели, алкохолни и безалкохолни пијалоци на располагање е лоби барот до доцните часови. Во услугата се вклучени и торти, колачиња, овошја, кафе и чаеви. На приватната плажа Ви се овозможени лежалки, чадори и крпи за на плажа. Вклучени се и повеќе активности и спортови.

СМЕСТУВАЊЕ 

Check-in   Од 14:00 hours   Check-out  До 12:00 hours.

Хотелот располага со вкупно 256 соби со одлична местоположба и комплетно опремени за задоволување на сите основни потреби. Сите соби имаат приватен балкон и бања. Дополнително, снабдени се со влечки, средства за хигиена и фен.

ПЛАЖА И БАЗЕН 

На само неколку чекори оддалеченост се наоѓа приватна песочна плажа опремена со лежалки и чадори. Пред самиот хотел се наоѓа главниот базен, детски базен со тобогани и мини базен за најмалите. Покрај базените уредно се наместени лежалки и чадори. Во близина постојано функционираат снек барот и барот покрај базен.

СПОРТ И ЗАБАВА

Можете да играте пикадо, пинг понг и билијард во собата за игри или да уживате во библиотеката, фитнес центарот, водниот мини парк или дискотека. Овозможени се и вечерни забави и програми, игри на плажа, спортови и изнајмување велосипеди. За децата достапно е игралиште а можат да се забавуваат и преку секојдневните анимациони програми.

СПА ЦЕНТАР 
Спа центарот нуди сауна, хамам и повеќе типови масажи и терапии. За Вас ќе се погрижи професионалниот тим и пријатната атмосфера.
 
www.lagunaalyabeach.com

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ

07:00 - 10:00 Појадок
13:00 - 15.00 Ручек
19:00 - 21:00 Вечера
10:00 - 00:00 Кафе и чај
11:00 - 17:00 Мали оброци

А ЛА КАРТ РЕСТОРАНИ

2 ресторани, италијански и турски, се достапни (со доплата).

УСЛУГИ И АКТИВНОСТИ

Бесплатно: Базени, спа влез, амам, фитнес центар, сауна, вечерна забава, детски клуб, забавен тим, библиотека, пикадо, пинг понг, детско игралиште, интернет на сите места, паркинг.

Со доплата: Масажи, спа третмани, рента на велосипеди, билијард, пеглање, хемиско чистење, перална, факс, фотокопир, гифт шоп, сеф.

 


Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.