Ново пребарување

Држава:

Турска

Област:

Сиде

Ресорт:

Манавгат

Аеродром:

60 km

   

Услови за сместување

Сместување со миленичиња:

Не е дозволено

Соби за особи со посебни потреби:

3 супериор соби

Соседни соби:  

Нема

Соби за не- пушачи:

Пушењето не е дозволено во соби

Плажа

Крпи  за плажа:

Бесплатно

Лежалки  на плажа  

Бесплатно

Лежалки –душеци

Бесплатно

Дрвена платформа:

Една платформа над вода

Чадори  за сонце

Бесплатно

Плажа:

Песочна приватна .

Влез во море:

Песочен       

Детали:

Постои пешачки пат помеѓу плажа и хотелот.

Забава

Дискотека

Бесплатна

Вечерни програми

Има

Дневни активности:

Има

Детали:

Тимот за анимација се состои од 25-30 луѓе (во летната сезона), има аниматори на руски јазик.

Инфоструктура

Амфитеатер:

Достапно

Лекар:      

Се наплаќа

Менувачница:

Достапно

Бербер:

Се наплаќа

Перална:       

Се наплаќа

Бутици:

Достапно

Хотелот ги прифаќа:

Master Card, Visa

Паркинг:

Бесплатно

Wi-Fi:

Бесплатно(само во кругот на хотелот)

Детали:

Докторски услуги по барање.

Услуги за дечиња

Детско  креветче:

Бесплатно

Детско столче за хранење:

Достапно

Игротека:

Достапно

Мини клуб:

Достапно(отворена игротека )

Базен:

Достапно

Градинка:

Бесплатно

Изнајмување на количка :

Бесплатно

Дадилка:

Се наплаќа

Детали:

Мини клуб за деца од  4 - 12 год. од  10:00 - 12:30 и од 14: 30-17: 30. 
Изнајмување на колички за бебиња и шишенца со цуцла - по претходно барање (на рецепција, на достапност).

Базени

Загреан базен

Достапен

Отворен базен:

Достапен

Водени тобогани

Достапни

Детали за базенот и слајдовите:

3 надворешни базени : 350 sq.m. (загреани од ноември до март), 1000 and 250 sq.m. 
1 внатрешен базен  (загреани од ноември до март). 
2 водени тобогани  од 10:00-12:00.ч и од 14: 00-16:00ч.

Спа

Спа центар:

Се наплаќа

Амам:

Бесплатно

Џакузи

Се наплаќа

Сауна:

Бесплатно

Масажа:

Се наплаќа

Спорт

Билјард :

Се наплаќа

Мини фотбал

Бесплатно

Мини голф

Бесплатно

Теретана:

Бесплатно

Тенис

Бесплатно

Пинг понг:

Бесплатно

Одбојка на плажа:

Бесплатно

А ла  карт  ресторани:

Aкденис:  интернационална кујна.
Софра: турска кујна.
Сандал: Рибен ресторан.
Маслиново: Италијанска кујна.
Работно време на рестораните 19:00- 21:00. Резервација е потребна.Можно една бесплатна посета на еден од рестораните.

Бар:

Лоби  бар : постојано отворен. 
Бар на базен од 10: 00-23: 00.ч 
Снек бар : од 10: 00 -01: 00. ч
Олив бар од 10:00 - 18:00.ч

Детско мени:     

Бесплатно

Диетално мени:

Бесплатно

Распоред во главниот ресторан:

Појадок  07: 00-10: 30, касен појадок 10: 30-11: 00, ручек 12: 30-14: 30, вечера 19: 00-21: 30, касна вечер 00: 00-01: 00. Шведска маса. Во текот на денот, закуски се достапни од 12:30 до 16:00 часот во Снек бар.

Концепт:

Се вклучено(Ultra All Inclusive)

Вегетаринска кујна:

Бесплатна

Детали:

Услугата  се  вклучено  работи од 10:00 до 00:00 (во лоби бар постојано), вклучува безалкохолни и локални алкохолни пијалоци (ракија, пиво, џин, водка, вино, виски) и некои увезени пијалаци.Рестораните лоцирани на отворено, кога се префрлаат од летни во  зимски концепти  и во зимската сезона, функционираат според вистинските временски услови.Зимскиот концепт на хотелот е достапен во делот"Дополнителни информации".

...

Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.